Založ si blog

Ukážky z posledných hudobných aktivít

Keď v čase lží a hlúposti prestanú slová plniť svoju funkciu,
stále nám zostáva hudba na vyjadrenie našich emócií…

 

Ako iste mnohí viete, z hudobného života ma postupne určité kruhy vyradili a dobre sa postarali o to, aby som si už nikdy na veľkých pódiách nezahral. Veď kto by už riskoval povesť svojho podniku či festivalu. Dnes vám na to, aby vás vyškrtli zo zoznamu aktívnych hudobníkov stačí, že sa pár krát vyjadríte k politike alebo máte skrátka iný názor než majú „tí slušnejší.“ Pôvodne som chcel napísať rozsiahlejší blog aké to je, keď vás zo dňa na deň slovami Kafkovho Procesuvyčiarknu,“ ale asi by to bolo zbytočné.

Tí, ktorí sa na tom podujali sa iba ironicky pousmejú, a tí, ktorí to nezažili, aj tak neuveria. Mimochodom dnešná cenzúra funguje asi tak, že vás síce nikto nezakáže, ale prestanú vás volať na koncerty, prestanú o vás písať (a ak o vás písať budú tak iba v negatívnom kontexte), a tí istí, ktorí vás kedysi obdivovali, vás zo dňa na deň začnú zosmiešňovať a urážať. A tak sa stane, že z desiatok odohraných koncertov za rok bude jedna veľká nula. Prestanete existovať.

Dnes vám prinášam zoznam toho, čo som vytvoril za posledné roky svojej hudobnej kariéry. Už v časoch nemilosti… Snáď sa raz zmení táto chorá spoločenská atmosféra a snáď sa raz znovu vráti duch slobody do umeleckej sféry. Avšak neviem či sa toho dožijem.

 

PROJEKT MILOSLAV KOLLÁR & LUCAS PERNY

Tento projekt sme založili ešte v časoch pradávnych, keď na Slovensku vládla sloboda a hrávať mohli aj nepohodlní. Odohrali sme desiatky, ak nie stovku koncertov po celom Slovensku. Posledný hudobný projekt, ktorý sme vytvorili je táto experimentálna skladba. Zostala akosi nepochopená a Youtube ju ešte aj scenzuroval pre použitý hudobný klip. Tak som ju nahral znova aby ste si ju mohli vypočuť.

Miloslav naďalej hráva. Ak si ho chcete vypočuť, vydal aj sólové albumy, kde som mu aj zahosťoval. Pre istotu ma už ale neuviedol, aby mu to nepokazilo imidž, čo samozrejme chápem 🙂 Lebo čo keby sa náhodou niekomu z „liberálnej kaviarne“ tie bubny zapáčili a zistili, že ich hrá ten, ktorého treba zlikvidovať a vymazať z dejín? To by bolo hrozné…

A takto nejak znel stredovek v našom podaní…

A tento klip bol vytvorený len nedávno…

DILUSION

Pred viacerými rokmi som tiež skúšal s kapelou Dilusion. Takto nejak to hralo… Je veľká škoda, že sa kapela rozpadla…

FÉNIX

No a zahral som si aj s vynikajúcim spevákom, menovcom Karla Duchoňa, v skupine Fénix. Túto ľudovo-zábavovú kapelu som musel opustiť potom, čo som sa presťahoval na východ Slovenska.

SPONTÁNNE HOSŤOVANIE

Môj posledný „koncert“ bolo hosťovanie s kapelou Gipsy Saxo na spontánnej akcii v Prešove. Kamaráti zaznamenali túto skvelú atmosféru. V každom prípade, ak budete mať svadbu, oslavu, čokoľvek, kapelu odporúčam…

PERNY BROTHERS

No a aby tých žánrov nebolo málo, nedávno ste ma mohli vidieť na SENZI TV, kde som hosťoval do bratových ludoviek. Zo všetkého čo sme nahrali vyberám moje dve obľúbené: Čipkár a Mám ja orech. Brat pôsobí momentálne v projekte Hergottovci, čo je projekt synovca legendárneho Dušana Hergotta zo skupiny Senzi Senzus.

BUBENÍCKY DUETT

No a na záver takýto drum duett s bubeníčkou Denisou…

Zachráni post-koronovú civilizáciu koncepcia basic income? [rozhovor s filozofom Marekom Hrubcom]

12.01.2021

Koncom minulého roka sa mi podarilo spracovať mimoriadne zaujímavý rozhovor so sociálnym vedcom s doc. PhDr. Marek Hrubec, PhD. Publikujem ho aj na svojom blogu, pre čitateľov Pravdy. S autorom sa poznám aj osobne a mimoriadne si ho vážim. Príjemné čítanie. 1, Pozdravujem Vás Marek. V prvom rade sa Vám chcem poďakovať za možnosť rozhovoru nakoľko Vás považujem za [...]

Ohlasy a rozhovory ku knihe Utopisti, vizionári sveta budúcnosti

07.11.2020

Vydanie knihy má zmysel iba vtedy, ak sa kniha číta… Kniha Utopisti, vizionári sveta budúcnosti (Dejiny utópií a utopizmu) vyšla v auguste 2020. Za tri mesiace vyšlo viac než 13 relevantných recenzií, ktoré boli publikované v rôznych periodikách, ale aj na stránkach kníhkupectiev. Kniha bola prezentovaná v Bratislave (Dom Matice slovenskej) a taktiež v Martine [...]

99 citátov Jeana-Jacquesa Rousseaua o demokracii, živote, šťastí, slobode a Bohu

07.10.2020

Mojou filozofiou o zmysle samotnej filozofie je dôraz na to, aby sa filozofia priblížila k životu a spoločnosti. Nemala by byť uzavretá do seba a izolovať sa do akéhosi intelektuálneho či akademického geta. Tak ako vlaky jazdia pre cestujúcich, tak ako nemocnice slúžia pacientom, aj filozofi by mali slúžiť spoločnosti. Otázkou je, ako priblížiť filozofiu k ľuďom? [...]

Robert Fico

Fico: Vláde nebudeme robiť zle, pokiaľ ide o pandémiu, problémom je však nákup testov trnavskou firmou

23.01.2021 14:00

Nakupovanie testov trnavskou firmou sa podľa Fica musí prešetriť. "Je tu jasný klientelizmus a prepojenie," tvrdí.

Andrej Danko

Danko žiada premiéra Matoviča o stretnutie k ruskej vakcíne proti covidu

23.01.2021 13:25

Podľa Danka môže prísť čas, že množstvo západných vakcín nebude stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu.

pcr test, kloktanie, testovanie, covid, kovid,

Test kloktaním je podobne spoľahlivý ako výter

23.01.2021 13:17

Slaný roztok treba 30 sekúnd kloktať. Potom vypľuť do ampulky a zvyšok je na zdravotníkoch. Do 24 hodín SMS správou príde výsledok.

Ján Budaj

Budaj nepripúšťa žiadnu korupciu ani ovplyvňovanie v envirorezorte

23.01.2021 12:00, aktualizované: 15:34

Generálny prokurátor nariadil preveriť, či v súvislosti s poskytnutím podpory občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť nedošlo k spáchaniu trestného činu.

PhDr. Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 341659x
Priemerná čítanosť článkov: 2971x

Autor blogu

Kategórie