Založ si blog

Blokovaný na 7 dní za už zmazaný príspevok z roku 2019

 

Tak do tretice všetko dobré. Už ma zablokovali na tri dni za citovanie Apolinaira a na 30 dní za to, že som provokátérovi napísal, že má prázdnu hlavu. Tento krát som bol zablokovaný za satirický príspevok na stránke publikovaný 3. februára 2019. Za príspevok už raz prišlo upozornenie a bol zmazaný. Teda bol som zablokovaný za už zmazaný príspevok, dnes, 25. marca 2020!

AKTUALIZÁCIA: Na stránke VK.com ľudia hlásia, že včera Facebook blokoval masovo. Pravdepodobne ide o nový algorytmus.

 

Keď ma posledne zablokovali na celý mesiac a nemohol som nikomu ani len napísať, povedal som si koniec. Nebudem hrať ich hru, nebudem sa rozčuľovať, dám si pozor a budem politicky korektný. A tak som dával už na Facebook už iba fotky, muziku a občas nejaké to filozofické zamyslenie. Myslíte, že to stačilo?

Je streda, 25. marca a zrazu mi príde toto: 

A tak som opäť zablokovaný. V čase koronaepídemie sedím doma odstrihnutý od sveta:

nemôžem nič písať,
nič lajknút
nič komentovať,
nič publikovať!

Cenzori mi opäť zavreli moju sprostú papuľu. Lebo veď je sloboda slova, lebo pred rokom sme zverejnili na DAV DVA satirickú fotku poukazujúcu na pokrytectvo tých najslušnejších. Príspevok poukazoval na pokrytectvo tzv. slušných ľudí, ktorí denno-denne ľuďom nadávajú do ko**tov, prak**tov, k**riev a podobne v kontraste jedného nekorektného vyjadrenia Andreja Danka.

Takže sumárne:

  1. Prvé blokovanie na 3 dni za citovanie Appolinairovej Rínskej jesennej (14. máj 2019)
  2. Druhý krát na 30 dní za to, že som hlupákovi (ktorý mi mesiace beztrestne na Facebooku vulgárne nadával) povedal v slabej chvíli, že má prázdnu hlavu (26. septembra 2019)
  3. Tretí krát na 7 dní, za už zmazaný príspevok kritizujúci politickú korektnosť a dvojaké kilometre pri posudzovaní toho, čo je a čo nie je nenávistné (25. marec 2020)

Ďakujem milá korporácia Facebook, že si ma v čase izolácie pripravila o posledné sociálne kontakty! Tak mi napadá, prečo sa Facebook stále oháňa tým, ako mu záleží na bezpečnosti jeho užívateľov, keď ich v čase núdzového stavu zablokuje?

 

Už mi zostala len mailová schránka, VK.com a tento blog. A ešte mobil, ktorý mi bude od teraz nová vláda sledovať.

Zanadávam si v súkromí. Ale poriadne. Na celý tento systém. Mimochodom, dneska som čítal Gogoľa. Toho chlapa by podľa týchto chorých kritérií blokli snáď sto krát. Alebo by mu rovno deaktivovali účet.

Mimochodom, a takto to dopadne, keď nahlásite príspevok, kde vás anonymný užívateľ nenávistnej stránky vulgárne uráža:

Nuž, o to viac skúseností pre pripravovanú štúdiu vplyv sociálnych sietí na medziľudské vzťahy.

Takže tak!

 

Lukáš Perný v rozhovore pre Kľúč od: Trhovo podmienená spoločnosť je absurdná

27.03.2020

Prinášam vám aj na svojom blogu rozhovor, ktorý som poskytol 19. februára pre profesionálneho žurnalistu PhDr. Michala Alberta, PhD. a jeho médium KĽÚČ OD… Rozhovor bol tiež publikovaný na stránkach kultúrno-politickej revue DAV DVA. Do tretice ho zverejňujem aj na svojom osobom blogu. KOMUNITÁRNY FILOZOF LUKÁŠ PERNÝ: TRHOVO PODMIENENÁ SPOLOČNOSŤ JE ABSURDNÁ [...]

Rozhovory pre Slovenské národné noviny

23.03.2020

Od dvanásteho čísla Slovenských národných novín pre vás pripravujem sériu rozhovorov so zaujímavými osobnosťami. V najnovších číslach tohto časopisu založeného štúrovskou generáciou nájdete dva rozhovory s profesorom lingvokulturológie Jozefom Sipkom (SNN 12) a mladou východoslovenskou folkloristkou Michaelou Bálintovou (SNN 13). Rozhovory budú pokračovať aj v [...]

Núdzový stav a limity neobmedzenej slobody trhu

15.03.2020

Ústavný zákon č. 227/2002 Z. z., č. 5 Ústavy SR – Núdzový stav V núdzovom stave je štát povinný zabezpečiť bezpečnosť a to aj za cenu obmedzenia nedotknuteľnosti osoby a jej súkromia evakuáciou na určené miesto, štát môže uložiť pracovnú povinnosť, obmedziť výkon vlastníckeho práva, obmedziť slobodu pohybu a pobytu či zabezpečiť vstup do vysielania [...]

Ide o pravdu, Šoth

Ide o pravdu s prezidentom asociácie súkromných lekárov Mariánom Šóthom

04.04.2020 15:00

Ambulancie v krízovom režime bojujú o prežitie, ako sa to dotkne pacientov? V relácii Ide o pravdu o tom hovorí prezident asociácie súkromných lekárov MUDr. Marián Šóth.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Útok nožom na juhovýchode Francúzska si vyžiadal najmenej dve obete

04.04.2020 13:24

Z predbežného vyšetrovania nateraz vyplýva, že podozrivý je žiadateľom o azyl zo Sudánu.

škola, trieda, štrajk

Škola už do prázdnin asi nebude

04.04.2020 11:00

Deti a študenti pravdepodobne ukončia školský rok doma. Rezort školstva predĺženie školského roka či skrátenie letných prázdnin nezvažuje.

Jarovnice, koronavírus, odber

V osadách odoberá vzorky armáda

04.04.2020 10:30

Nad Jarovnicami lieta vrtuľník. Na prísne strážené futbalové ihrisko po jednom vstupujú obyvatelia osady, ktorí sa nedávno vrátili zo zahraničia.

PhDr. Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 561396x
Priemerná čítanosť článkov: 3264x

Autor blogu

Kategórie