Založ si blog

Rozhovory pre Slovenské národné noviny

Od dvanásteho čísla Slovenských národných novín pre vás pripravujem sériu rozhovorov so zaujímavými osobnosťami.

V najnovších číslach tohto časopisu založeného štúrovskou generáciou nájdete dva rozhovory s profesorom lingvokulturológie Jozefom Sipkom (SNN 12) a mladou východoslovenskou folkloristkou Michaelou Bálintovou (SNN 13).

Rozhovory budú pokračovať aj v ďalších vydaniach. Chcem tým plniť svoje poslanie kulturológa a približovať ľuďom zaujímavé osobnosti, ktorým napriek ich talentu, mediálny hlavný prúd nedáva priestor. V ďalšom čísle (SNN 14) je už pripravený rozhovor so slovenskou výtvarníčkou Alexandrou Geschwandtnerovou-Oravcovou a v pláne sú tiež rozhovory s bývalým dekanom filozofickej fakulty, fotografkou, psychologičkou, hudobníkmi, spisovateľmi, aktivistami a organizátormi kultúry. Verím, že týmito článkami pomôžem spropagovať významné a neznáme osobnosti našej súčasnej slovenskej kultúry.

Rozhovory s osobnosťami som už v minulosti publikoval v revue DAV DVA, takže s týmto žánrom už mám nejaké skúsenosti. Celý život som sa snažil spájať mosty a tvoriť médium medzi čitateľom a tvorcom. Preto som rád, že som dostal túto príležitosť v tak významnom slovenskom periodiku, ktoré založil 1. augusta 1845, sám Ľudovít Štúr. Nakoľko sa hlásim ku generácii štúrovcov, ako aj ku generácii davistov (ktorí na nich nadväzovali), je to pre mňa veľká česť.

S vďačnosťou redakcii, PhDr. Lukáš Perný

 

523
2821

Lukáš Perný v rozhovore pre Kľúč od: Trhovo podmienená spoločnosť je absurdná

27.03.2020

Prinášam vám aj na svojom blogu rozhovor, ktorý som poskytol 19. februára pre profesionálneho žurnalistu PhDr. Michala Alberta, PhD. a jeho médium KĽÚČ OD… Rozhovor bol tiež publikovaný na stránkach kultúrno-politickej revue DAV DVA. Do tretice ho zverejňujem aj na svojom osobom blogu. KOMUNITÁRNY FILOZOF LUKÁŠ PERNÝ: TRHOVO PODMIENENÁ SPOLOČNOSŤ JE ABSURDNÁ [...]

Blokovaný na 7 dní za už zmazaný príspevok z roku 2019

25.03.2020

Tak do tretice všetko dobré. Už ma zablokovali na tri dni za citovanie Apolinaira a na 30 dní za to, že som provokátérovi napísal, že má prázdnu hlavu. Tento krát som bol zablokovaný za satirický príspevok na stránke publikovaný 3. februára 2019. Za príspevok už raz prišlo upozornenie a bol zmazaný. Teda bol som zablokovaný za už zmazaný príspevok, dnes, 25. marca [...]

Núdzový stav a limity neobmedzenej slobody trhu

15.03.2020

Ústavný zákon č. 227/2002 Z. z., č. 5 Ústavy SR – Núdzový stav V núdzovom stave je štát povinný zabezpečiť bezpečnosť a to aj za cenu obmedzenia nedotknuteľnosti osoby a jej súkromia evakuáciou na určené miesto, štát môže uložiť pracovnú povinnosť, obmedziť výkon vlastníckeho práva, obmedziť slobodu pohybu a pobytu či zabezpečiť vstup do vysielania [...]

škola, trieda, štrajk

Škola už do prázdnin asi nebude

04.04.2020 11:00

Deti a študenti pravdepodobne ukončia školský rok doma. Rezort školstva predĺženie školského roka či skrátenie letných prázdnin nezvažuje.

Jarovnice, koronavírus, odber

V osadách odoberá vzorky armáda

04.04.2020 10:30

Nad Jarovnicami lieta vrtuľník. Na prísne strážené futbalové ihrisko po jednom vstupujú obyvatelia osady, ktorí sa nedávno vrátili zo zahraničia.

Igor Matovič

Pribudlo 21 nakazených, na Slovensku je 471 prípadov

04.04.2020 10:30, aktualizované: 12:34

Testovaných v piatok bolo 1889 ľudí.

sokoliarstvo, Zoe, orlica

Dravce nepoznajú voľno. Prvá škola na svete vyučuje sokoliarstvo

04.04.2020 09:23

V základnej škole v Štiavnických Baniach ako prví na svete začali vyučovať predmet sokoliarstvo.

PhDr. Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 561372x
Priemerná čítanosť článkov: 3264x

Autor blogu

Kategórie