Facebook vás môže na konkrétnu mailovú adresu vymazať navždy

JE MOŽNÉ VÁS ZABLOKOVAŤ NA VAŠU E-MAILOVÚ ADRESU NENÁVRATNE?

Nedávno som zverejnil článok o tom ako korporácia Facebook blokuje ľudí.

Urobil som ešte jeden experiment. Založil som si druhé konto iba preto, aby som bol v kontakte s blízkymi. Pridal som si asi 15 ľudí s ktorými pravidelne komunikujem. Načas nebol problém. Prešlo pár dní a Facebook pýtal overenie. Nuž, tak som poslal overenie z mailu. Prebehlo ďalších pár dní a tento krát prišla tzv. bezpečnostná kontrola. Facebook mi dával otázky, kde vidím na obrázkoch semafóry a autobusy. Všetko som zaklikal a na záver odo mňa vypýtal „pre moju bezpečnosť“ osobné údaje. Následne sa mi ukázalo, že účet nemôžem používať a že pre bezpečnosť komunity ho preverujú. O deň neskôr sa objavila fakt ironická správa: „Neuniklo nám, že máte problémy s prihlásením sa k účtu.“ Na mojej tvári zažiaril opäť ironický úsmev. A pod tým napísané, prihláste sa jedným kliknutím. Hovorím si fajn, kliknem.

A po kliknutí sa opäť objavilo: účet nemôžete používať. Prešiel ďalší deň a zobrazila sa elegantná tabuľka účet bol zablokovaný. Po pokuse registrovať účet znova mi bolo oznámené, že účet na túto mailovú adresu už nemôžem obnoviť, čiže je doživotne bloknutý.  

Podotýkam, že prostredníctvom tohto účtu som žiadny komentár, ktorý by mohol byť v rozpore s pravidlami komunity nenapísal, resp. nenapísal som takmer žiadny komentár okrem jedného jediného, kde som odpovedal kamarátke.

PREČO SA S TÝM ZAOBERÁM?
Ak mám byť úprimný, naučil som sa bez Facebooku žiť a je to oveľa pokojnejší život. Urobil som obrovský kus práce na svojich knihách a mám viac času na editovanie našej revue. Tento problém však neberiem osobne. Chcem poukázať na to, že ak by sa to stalo vám, mali by ste byť pripravení a mať alternatívne kontakty na ľudí, s ktorými komunikujete. Pretože sa vám môže stať, že niekto nevie o tom, že vás zablokovali a nebudete mať možnosť mu to ani vysvetliť. Urazí sa na vás, že mu neodpovedáte (čo sa stalo aj mne) a podobne.

Čiže sumárum: Budujte si alternatívnu databázu svojich kontaktov. Bol som bloknutý bez udania dôvodu. A tak jedinú možnosť, ktorú mi Facebook šľachetne ponúkol bolo stiahnuť osobné data, ktoré odtiaľ síce nikdy nezmiznú, no mám právo si ich aspoň stiahnuť. A teraz si predstavte, že by som bol hypoteticky v ohrození života alebo by niekto odo mňa potreboval súrnu pomoc a Facebook by bol jediný kontakt, ktorý by na mňa mal (ak by napríklad išlo o život), teda nemal by ani moje telefónne číslo, ani mail a nevedel by o tom, že som na oboch kontách zablokovaný.

 

CENZÚRA JE ZNAK, ŽE IM TEČIE DO TOPÁNOK

Otroci vo svojich okovách strácajú všetko, dokonca i prianie,
aby sa z nich vyslobodili. M i l u j ú svoje poddanstvo tak,
ako Oddyseoví druhovia milovali s v o j u zvieraciu podobu.
Prvých otrokov stvorila moc zbabelosť ich otroctvo predĺžila.
Jean-Jacques Rousseau, Du contrat social, 1762

Orwellov román 1984 hovorí o akomsi Veľkom bratovi. Nuž povedzte mi, kto sedí na druhej strane centrály Facebook? Kto vám dáva 30 dňový zákaz komentovania a komunikovania s vašimi priateľmi? Poznáte ho? Vidíte ho? Nie… Orwellov román architekti Facebooku pochopili ako návod. Ale mám pre vás dobrú správu. Facebook zablokuje jedného, dvoch, 10, 100 a 1000, kedy to skončí? Myslia si, že sa proti ich fanatickej politickej korektnosti na jednej strane a na strane druhej bezhraničnom tolerovaní nenávisti, nezdvihne vlna odporu?

Je čas Facebook postupne obmedzovať a využívať alternatívne platformy ako je napríklad VK.com, kde ma samozrejme nájdete. Tu je link: https://vk.com/id352036096

V prípade vašich skúseností s blokovaním ma môžete kontaktovať na môj e-mail lucasperny at gmail.com

Predpríprava na veľkú konferenciu o humanistovi, vlastencovi a filozofovi P. J. ŠAFÁRIKOVI k 230-ročnici v jeho rodnom Gemeri [videoblog]

14.05.2025

Čisto ľudské možné docieliť iba národným. 13. mája 2025 sa v meste Rožňava konala prvá časť osláv 230. výročia veľkého filozofa, slavistu, spisovateľa, vedca, humanistu, Slovana a Slováka, rodáka z Kobeliarova PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA. Na podujatie prišla aj verejno-právna televízia, ktorá zrealizovala živý vstup a reportáž. Podujatie organizoval Dom Matice [...]

Nebyť účasti matičiarov v SNP, Matica slovenská by možno neexistovala (rozhovor s tajomníkom MS Schvantnerom pri príležitosti 80. výročia oslobodenia)

06.05.2025

NEBYŤ ÚČASTI MATIČIAROV V SNP, MATICA SLOVENSKÁ BY DNES MOŽNO NEEXISTOVALA… (druhý rozhovor s tajomníkom Matice slovenskej a historikom Petrom Schvantnerom) Dr. PETER SCHVANTNER pripravuje novú knihu o povojnových dejinách Matice slovenskej Tajomník Matice slovenskej PETER SCHVANTNER, ktorý je mimoriadne aktívny v rámci kultúrno-odbornej, divadelnej a publicistickej činnosti, [...]

Výtvarná moderna, aj neskorá moderna s tematikou oslobodenia na bratislavskom hrade, unikátna výstava pod vedením Dr. Skraka

05.05.2025

Správu o Skrakovej výstave k 80. výročia oslobodenia prebralo TASR Bratislava, 24. apríla 2025 – Na bratislavskom hrade sa konala slávnostná vernisáž k výstave „Víťazstvo a odkaz boja proti fašizmu“, ktorú kurátorsky zastrešil Dr. Ladislav Skrak predsedu Klubu výtvarníkov a výtvarných teoretikov, predsedu Výtvarného odboru Matice slovenskej. Súčasťou výstavy sú [...]

portugalsko voľby

Vo voľbách v Portugalsku podľa odhadov vyhrala vládnuca koalícia. Zrejme však nezíska väčšinu v parlamente

18.05.2025 21:37

Po posledných voľbách vlani v marci stredopravá Demokratická aliancia vytvorila menšinovú vládu, ktorá sa o rok neskôr rozpadla.

babiš

V Česku stúpla podpora opozičného hnutia ANO aj vládnej koalície Spolu

18.05.2025 19:27

Na treťom mieste by podľa prieskumu skončila nacionalistická strana SPD Tomia Okamuru.

Macko, Duleba, Wlachovský

VIDEO: Duleba a Macko o vojne na Ukrajine

18.05.2025 19:00

Alexander Duleba a Pavel Macko o vojne na Ukrajine, mierových pokusoch USA, vzťahu Ruska k Európe či hybridnej vojne.

Pápež Lev XIV., pellegrini

Pellegrini sa stretol s novým pápežom. Lev XIV. dúfa, že niekedy ešte zavíta na Slovensko

18.05.2025 16:52

Pápež si podľa prezidenta pamätá, že na Slovensku niekoľkokrát bol, a evidoval aj to, že nasledujúce mesiace mal k nám niekoľkokrát prísť.

PhDr. Lukáš Perný, PhD.

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1007218x
Priemerná čítanosť článkov: 3281x

Kategórie