Založ si blog

Matica slovenská neverí proklamovanému postoju mediálneho mainstreamu (a ja ešte dodávam zopár postrehov)

Ďalší text, ktorý ja ako občan demokratickej Slovenskej republiky, ktorá si demokraticky zvolila vládu, jednoznačne podpisujem:

Matica slovenská sa dôrazne ohradzuje voči špekuláciám a klamstvám, ktoré o nej v súvislosti s údajným členstvom atentátnika Juraja Cintulu v Matici slovenskej, šíria viaceré liberálno-progresívne internetové novinové portály. Vlastníci týchto médií a im slúžiaci novinári sa snažia v spoločnosti vyvolať dojem, že strelec z Handlovej s nimi nemá ideologicky nič spoločné, ba práve naopak, že za jeho údajnou radikalizáciou stojí opačná názorová strana. Opak je však pravdou. Vo svojich tvrdeniach zašli tak ďaleko, že Cintulu označili za člena Matice slovenskej. Tieto lži kategoricky odmietame, pretože sa v žiadnom prípade nezakladajú na pravde. Juraj Cintula nie je členom Matice slovenskej, dokonca v minulosti ostro vystupoval proti samotnej ustanovizni a jej vedeniu. Bohužiaľ, neveríme proklamovanému postoju mediálneho mainstreamu, že atentát je iba činom duševne pomäteného jednotlivca.

Atentát na premiéra Fica mal podľa nášho názoru jednoznačne politickú motiváciu. Priame slová strelca zachytené na videu len krátko po atentáte tomu nasvedčujú. Nasvedčuje tomu aj videozáznam z 24. apríla 2024, v ktorom Cintula vystupuje ako aktívny účastník protivládneho protestu, kde sa nebránil použitiu rôznych vulgárnych nadávok. Na základe uvedených skutočností je zrejmé, že mediálne vykresľovanie Juraja Cintulu ako fanúšika pronárodných síl je absurdné. Niektorí novinári sa neštítili označiť ho za člena Matice slovenskej. Média dôrazne žiadame, aby boli vo svojich tvrdeniach opatrné, pretože svojimi špekuláciami a klamstvami vytvárajú informačný chaos a vedome znovu prispievajú k ďalšej polarizácii už aj tak dosť rozštiepenej slovenskej spoločnosti. Zároveň chceme zdôrazniť, že pri akomkoľvek ďalšom ohováraní Matice slovenskej a poškodzovaní jej dobrého mena podnikneme náležité právne kroky.

Robertovi Ficovi opätovne želáme v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku čím skôr zotavil.

napísalo Predsedníctvo Matice slovenskej

A k tomu ešte zopár mojich statusov/postrehov:

Slovensko po včerajšku už nikdy nebude ako predtým. Najviac ma však vytáča, ak tí, čo denno-denne a roky štvali, šírili nenávisť, dnes hovoria pokrytecky o zmierovaní. Teraz, keď legitímne, demokraticky zvolený premiér leží v nemocnici na hrane života a smrti. Na také pokrytectvo sa nedokážem pozerať a je mi z toho zle. A čo je úplne najnechutnejšie, ešte začali útočiť na nás.

***

Ďalší hoax, ktorí šíria na sociálnych sieťach. Profesionálny troll Marián Jaslovský v článku pre .týždeň prehlásil, že strelec je členom Matice slovenskej. NIE JE TO PRAVDA! Nie je členom Matice slovenskej a je proti Matici slovenskej, mám to potvrdené od vedenia. Práve Matica vydala vyhlásenie. Takže Marián Jaslovský je po Nikitovi Slovákovi ďalší klamár a manipulátor usvedčený zo šírenia lží. Článok zdieľal aj ďalší profesionálny troll a hejter, tzv. aktivista Juraj Smatana, ktorý si ma zablokoval hneď po tom, ako som mu túto lož pod statusom vyvrátil. Správajú sa ako gang, neakceptujú žiadne pravidlá a šíria nenávisť tým najstupídnejším spôsobom. Sú schopní všetkého, doslova. Bohužiaľ majú mediálne krytie, ktoré v priamom prenose valcuje demokratické zriadenie SR, za ktoré bojovali celé generácie národných dejateľov. Od včerajška bol strelec taktiež vylúčený zo Spolku slovenských spisovateľov a Spolok slovenských spisovateľov vydal jasné stanovisko, ktorým tento hanebný čin odsúdil a jasne sa od strelca dištancoval.

***

Po včerajšku sú naozaj schopní všetkého. Čakal som od nich naozaj čokoľvek, ale že sa to budú snažiť hodiť na nás, potom všetkom čo tu roky robili, je už absolútny vrchol ich drzosti a nepríčetnosti. Našťastie je podľa najnovších informácií Robert Fico stabilizovaný. Prajem mu skoré uzdravenie, lebo Slovensko ho potrebuje!

Manipulátor a klamár Nikita Slovák verejne šíri klamstvo o tom, že strelcovi J. C. vydal knihu Spolok slovenských spisovateľov. Jednu mu vydali Levické tlačiarne LVT, ostatné si vydal sám. Dá sa to overiť na stránke Databáza knih. Ďalší dôkaz, ako slniečkári a progresívci klamu a manipulujú verejnosť. Sú schopní naozaj všetkého. Spolok slovenských spisovateľov vydal včera jasne odsudzujúce oficiálne stanovisko:

Vedenie SSS s rezolútnym a absolútnym odmietnutím zaregistrovalo túto správu a členstvo uvedenej osoby bude v SSS okamžite zrušené. Zároveň vyjadrujeme rozhorčenie nad takýmto brutálnym činom, ktorý nemá v dejinách Slovenska obdoby! Sme si vedomí a ostro odsudzujeme, že podľa aktualizovaných informácii útočník konal z politických dôvodov. V tomto kontexte sú spolupáchateľom a vinníkom všetky liberálne média, ktoré občanov nepriamo navádzajú na takéto skratové konanie.

***

Nikita Slovák na mňa zaútočil, ževraj vlastne aj ja môžem za to, že strieľali na Roberta Fica. Dôvod? Lebo je strelec členom Spolku spisovateľov od roku 2015, teda od roku keď som ešte ani nevedel, že Spolok existuje (podpredsedom som len od roku 2022). Nepovedal však, že je členom istého literárneho spolku Dúha a že je jednoznačne na ich strane barikády, čo potvrdil denník Postoj aj Štandard.

Mimochodom, dnes som to overoval priamo s predsedom, tajomníkom a ďalším: tento člen bol dlhodobo nečinný, nevykazoval v Spolku žiadnu činnosť. A hlavne mu Spolok nevydával žiadne knihy, ako záludne šíri usvedčený klamár Nikita Slovák.  

***

A teraz nech sa niekto ešte opýta, či názov stránky „Zom*i“ je len satira. Keď som na to roky upozorňoval, že s týmto sa nezahráva, vysmievali ma. Nech sa páči! Blaha má pravdu, toto je ich robota! Alebo chce niekto ešte väčší dôkaz?

Z knižnice utopického socializmu, mimoriadne úspešný seriál štúdií k téme dejín utopizmu

22.06.2024

V rámci pripravovaného vydania knihy UTOPISTI vychádzali na stránkach DAV DVA štúdie a populárno-náučné články v rámci seriálu s názvom „Z KNIŽNICE UTOPICKÉHO SOCIALIZMU“. Svojho času získal – aj vzhľadom na odbornosť problematiky – pomerne vysoké čísla. Išlo o tisíce zhliadnutí. Kulturologicko-politologický seriál vznikol v rámci príprav knihy UTOPISTI a [...]

Čo je nového v Spolku slovenských spisovateľov [úvodník v Literárnom týždenníku, B. Brendza, L. Perný]

19.06.2024

Článok predsedu a podpredsedu Spolku slovenských spisovateľov, ktorý vyšiel v Literárnom týždenníku. Dofinancovanie časopisu SSS Literárny týždenník (Denník N a StartItUp šírili nepravdivé informácie) Liberálny web StartItUP a Denník N zaútočili na Literárny týždenník (LT) a Spolok slovenských spisovateľov (SSS). Redaktor média StartItUp sa dopytoval poslancov, či [...]

Estetická analýza a kulturologický výskum tvorby ženských autoriek Matice a SZPB [video]

18.06.2024

Predmetom štúdie je odborná kulturologická analýza tvorby žien v rámci súčasného Výtvarného odboru Matice slovenskej (a s nim spriaznených slovenských výtvarníčok), ktorý pôsobí pri Galérii Matice slovenskej v Bratislave pod odborným kurátorským vedením Dr. Ladislava Skraka, ktorý je súčasne predsedom VO MS. Súčasťou príspevku je aj krátky historický exkurz k [...]

ATACMS, rakety

ONLINE: Šéf rozviedky Budanov verí, že ATACMS dokážu zlikvidovať Krymský most. Jadrovej odvety sa neobáva

24.06.2024 06:25

Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Budanov nevidí zmysel v mierových rozhovoroch. Ak nezískame to, čo je okupované, bude tu vojna navždy, tvrdí.

migy, vojna na ukrajine, mig-29, naď, Zmeko

Darovanie MiG-29 ide na políciu. Rezort obrany podáva trestné oznámenia na Hegerovu vládu

24.06.2024 06:00

Vládna strana Smer vlani už pre darovanie stíhačiek podávala trestné oznámenie, polícia ho však zamietla.

Italy Politics

Mussolini v sukni? Meloniová si chce uzurpovať moc, opozícia bije na poplach

24.06.2024 06:00

Talianska premiérka navrhla reformu ústavy, ktorá by odstavila prezidenta a takmer všetku moc zverila do jej rúk.

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

PhDr. Lukáš Perný, PhD.

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 263
Celková čítanosť: 847532x
Priemerná čítanosť článkov: 3223x

Kategórie