Založ si blog

Facebook vás môže na konkrétnu mailovú adresu vymazať navždy

JE MOŽNÉ VÁS ZABLOKOVAŤ NA VAŠU E-MAILOVÚ ADRESU NENÁVRATNE?

Nedávno som zverejnil článok o tom ako korporácia Facebook blokuje ľudí.

Urobil som ešte jeden experiment. Založil som si druhé konto iba preto, aby som bol v kontakte s blízkymi. Pridal som si asi 15 ľudí s ktorými pravidelne komunikujem. Načas nebol problém. Prešlo pár dní a Facebook pýtal overenie. Nuž, tak som poslal overenie z mailu. Prebehlo ďalších pár dní a tento krát prišla tzv. bezpečnostná kontrola. Facebook mi dával otázky, kde vidím na obrázkoch semafóry a autobusy. Všetko som zaklikal a na záver odo mňa vypýtal „pre moju bezpečnosť“ osobné údaje. Následne sa mi ukázalo, že účet nemôžem používať a že pre bezpečnosť komunity ho preverujú. O deň neskôr sa objavila fakt ironická správa: „Neuniklo nám, že máte problémy s prihlásením sa k účtu.“ Na mojej tvári zažiaril opäť ironický úsmev. A pod tým napísané, prihláste sa jedným kliknutím. Hovorím si fajn, kliknem.

A po kliknutí sa opäť objavilo: účet nemôžete používať. Prešiel ďalší deň a zobrazila sa elegantná tabuľka účet bol zablokovaný. Po pokuse registrovať účet znova mi bolo oznámené, že účet na túto mailovú adresu už nemôžem obnoviť, čiže je doživotne bloknutý.  

Podotýkam, že prostredníctvom tohto účtu som žiadny komentár, ktorý by mohol byť v rozpore s pravidlami komunity nenapísal, resp. nenapísal som takmer žiadny komentár okrem jedného jediného, kde som odpovedal kamarátke.

PREČO SA S TÝM ZAOBERÁM?
Ak mám byť úprimný, naučil som sa bez Facebooku žiť a je to oveľa pokojnejší život. Urobil som obrovský kus práce na svojich knihách a mám viac času na editovanie našej revue. Tento problém však neberiem osobne. Chcem poukázať na to, že ak by sa to stalo vám, mali by ste byť pripravení a mať alternatívne kontakty na ľudí, s ktorými komunikujete. Pretože sa vám môže stať, že niekto nevie o tom, že vás zablokovali a nebudete mať možnosť mu to ani vysvetliť. Urazí sa na vás, že mu neodpovedáte (čo sa stalo aj mne) a podobne.

Čiže sumárum: Budujte si alternatívnu databázu svojich kontaktov. Bol som bloknutý bez udania dôvodu. A tak jedinú možnosť, ktorú mi Facebook šľachetne ponúkol bolo stiahnuť osobné data, ktoré odtiaľ síce nikdy nezmiznú, no mám právo si ich aspoň stiahnuť. A teraz si predstavte, že by som bol hypoteticky v ohrození života alebo by niekto odo mňa potreboval súrnu pomoc a Facebook by bol jediný kontakt, ktorý by na mňa mal (ak by napríklad išlo o život), teda nemal by ani moje telefónne číslo, ani mail a nevedel by o tom, že som na oboch kontách zablokovaný.

 

CENZÚRA JE ZNAK, ŽE IM TEČIE DO TOPÁNOK

Otroci vo svojich okovách strácajú všetko, dokonca i prianie,
aby sa z nich vyslobodili. M i l u j ú svoje poddanstvo tak,
ako Oddyseoví druhovia milovali s v o j u zvieraciu podobu.
Prvých otrokov stvorila moc zbabelosť ich otroctvo predĺžila.
Jean-Jacques Rousseau, Du contrat social, 1762

Orwellov román 1984 hovorí o akomsi Veľkom bratovi. Nuž povedzte mi, kto sedí na druhej strane centrály Facebook? Kto vám dáva 30 dňový zákaz komentovania a komunikovania s vašimi priateľmi? Poznáte ho? Vidíte ho? Nie… Orwellov román architekti Facebooku pochopili ako návod. Ale mám pre vás dobrú správu. Facebook zablokuje jedného, dvoch, 10, 100 a 1000, kedy to skončí? Myslia si, že sa proti ich fanatickej politickej korektnosti na jednej strane a na strane druhej bezhraničnom tolerovaní nenávisti, nezdvihne vlna odporu?

Je čas Facebook postupne obmedzovať a využívať alternatívne platformy ako je napríklad VK.com, kde ma samozrejme nájdete. Tu je link: https://vk.com/id352036096

V prípade vašich skúseností s blokovaním ma môžete kontaktovať na môj e-mail lucasperny at gmail.com

Z knižnice utopického socializmu: Slovanstvo a svet utopizmu

09.11.2019

Článok je súčasťou projektu pripravovanej knihy UTOPISTI: VIZIONÁRI BUDÚCNOSTI, PRVÉ SLOVENSKÉ DEJINY UTOPIZMU a seriálu Z knižnice utopického socializmu na webe DAV DVA „..koleso meniaceho viac »

Ľudská družnosť ako najdôležitejšia pozemská hodnota. Rozhovor s profesorom Jozefom Sipkom

08.11.2019

Rozhovor s profesorom Jozefom Sipkom bude súčasťou najnovšieho čísla ročenky DAV DVA 2020, ktorá vyjde na konci novembra 2019. Na svoj blog vám prinášam fragment z tohto veľmi zaujímavého viac »

Z knižnice utopického socializmu: Princípy radikálnej demokracie podľa Harringtonovej Republiky Oceány

02.11.2019

Článok je súčasťou projektu pripravovanej knihy UTOPISTI: VIZIONÁRI BUDÚCNOSTI, PRVÉ SLOVENSKÉ DEJINY UTOPIZMU a seriálu Z knižnice utopického socializmu na webe DAV DVA „Ak ľud, ktorý viac »

Taliansko / Vatikán /

Vatikánska konferencia vyzvala vlády na riešenie problému plytvania potravinami

12.11.2019 21:09

Výzva prišla na konci dvojdňovej konferencie v Pápežskej akadémii vied vo Vatikáne, na ktorej sa zúčastnilo viac než 50 vedcov, akademikov, ekonómov a činiteľov OSN z 24 krajín sveta.

Alexander Lukašenko

Lukašenko usiluje o nastolenie užších vzťahov s EÚ

12.11.2019 20:27

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v septembri tiež uviedol, že mieni napraviť aj vzťahy s Washingtonom.

Žiga, Bruno, U.S. Steel

Štát posiela peniaze U. S. Steelu, hutníci čelia recesii

12.11.2019 19:30

U. S. Steel Košice získa od štátu 12,4 milióna eur ako kompenzáciu poplatkov na podporu obnoviteľných zdrojov.

Evo Morales

Castrov ctiteľ ide v jeho stopách. Do mexického exilu

12.11.2019 18:56

Evo Morales, ktorý bezmála 14 rokov stál na čele Bolívie, našiel útočisko tam, kde svojho času jeho ľavicový vzor - Fidel Castro. Azyl mu poskytlo Mexiko.

Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 161
Celková čítanosť: 511446x
Priemerná čítanosť článkov: 3177x

Autor blogu

Kategórie