Založ si blog

Facebook vás môže na konkrétnu mailovú adresu vymazať navždy

JE MOŽNÉ VÁS ZABLOKOVAŤ NA VAŠU E-MAILOVÚ ADRESU NENÁVRATNE?

Nedávno som zverejnil článok o tom ako korporácia Facebook blokuje ľudí.

Urobil som ešte jeden experiment. Založil som si druhé konto iba preto, aby som bol v kontakte s blízkymi. Pridal som si asi 15 ľudí s ktorými pravidelne komunikujem. Načas nebol problém. Prešlo pár dní a Facebook pýtal overenie. Nuž, tak som poslal overenie z mailu. Prebehlo ďalších pár dní a tento krát prišla tzv. bezpečnostná kontrola. Facebook mi dával otázky, kde vidím na obrázkoch semafóry a autobusy. Všetko som zaklikal a na záver odo mňa vypýtal „pre moju bezpečnosť“ osobné údaje. Následne sa mi ukázalo, že účet nemôžem používať a že pre bezpečnosť komunity ho preverujú. O deň neskôr sa objavila fakt ironická správa: „Neuniklo nám, že máte problémy s prihlásením sa k účtu.“ Na mojej tvári zažiaril opäť ironický úsmev. A pod tým napísané, prihláste sa jedným kliknutím. Hovorím si fajn, kliknem.

A po kliknutí sa opäť objavilo: účet nemôžete používať. Prešiel ďalší deň a zobrazila sa elegantná tabuľka účet bol zablokovaný. Po pokuse registrovať účet znova mi bolo oznámené, že účet na túto mailovú adresu už nemôžem obnoviť, čiže je doživotne bloknutý.  

Podotýkam, že prostredníctvom tohto účtu som žiadny komentár, ktorý by mohol byť v rozpore s pravidlami komunity nenapísal, resp. nenapísal som takmer žiadny komentár okrem jedného jediného, kde som odpovedal kamarátke.

PREČO SA S TÝM ZAOBERÁM?
Ak mám byť úprimný, naučil som sa bez Facebooku žiť a je to oveľa pokojnejší život. Urobil som obrovský kus práce na svojich knihách a mám viac času na editovanie našej revue. Tento problém však neberiem osobne. Chcem poukázať na to, že ak by sa to stalo vám, mali by ste byť pripravení a mať alternatívne kontakty na ľudí, s ktorými komunikujete. Pretože sa vám môže stať, že niekto nevie o tom, že vás zablokovali a nebudete mať možnosť mu to ani vysvetliť. Urazí sa na vás, že mu neodpovedáte (čo sa stalo aj mne) a podobne.

Čiže sumárum: Budujte si alternatívnu databázu svojich kontaktov. Bol som bloknutý bez udania dôvodu. A tak jedinú možnosť, ktorú mi Facebook šľachetne ponúkol bolo stiahnuť osobné data, ktoré odtiaľ síce nikdy nezmiznú, no mám právo si ich aspoň stiahnuť. A teraz si predstavte, že by som bol hypoteticky v ohrození života alebo by niekto odo mňa potreboval súrnu pomoc a Facebook by bol jediný kontakt, ktorý by na mňa mal (ak by napríklad išlo o život), teda nemal by ani moje telefónne číslo, ani mail a nevedel by o tom, že som na oboch kontách zablokovaný.

 

CENZÚRA JE ZNAK, ŽE IM TEČIE DO TOPÁNOK

Otroci vo svojich okovách strácajú všetko, dokonca i prianie,
aby sa z nich vyslobodili. M i l u j ú svoje poddanstvo tak,
ako Oddyseoví druhovia milovali s v o j u zvieraciu podobu.
Prvých otrokov stvorila moc zbabelosť ich otroctvo predĺžila.
Jean-Jacques Rousseau, Du contrat social, 1762

Orwellov román 1984 hovorí o akomsi Veľkom bratovi. Nuž povedzte mi, kto sedí na druhej strane centrály Facebook? Kto vám dáva 30 dňový zákaz komentovania a komunikovania s vašimi priateľmi? Poznáte ho? Vidíte ho? Nie… Orwellov román architekti Facebooku pochopili ako návod. Ale mám pre vás dobrú správu. Facebook zablokuje jedného, dvoch, 10, 100 a 1000, kedy to skončí? Myslia si, že sa proti ich fanatickej politickej korektnosti na jednej strane a na strane druhej bezhraničnom tolerovaní nenávisti, nezdvihne vlna odporu?

Je čas Facebook postupne obmedzovať a využívať alternatívne platformy ako je napríklad VK.com, kde ma samozrejme nájdete. Tu je link: https://vk.com/id352036096

V prípade vašich skúseností s blokovaním ma môžete kontaktovať na môj e-mail lucasperny at gmail.com

Svojou tvorbou významne ovplyvnil slovenskú kultúru, 80 rokov života oslavuje Peter Jaroš

22.01.2020

[caption id="attachment_2744" align="alignright" width="300"] Lukáš Perný, Juraj Janošovský, Peter Jaroš[/caption] Sú národy, ktoré sú štátnosťou i národnou hrdosťou obalené ako haluška viac »

Je možné dosiahnuť stav ideálnej spoločnosti alebo sa k nemu priblížiť? Rozhovor s významným českým filozofom

28.12.2019

[caption id="attachment_2737" align="alignright" width="402"] Rozhovor Lukáš Perný, Michael Hauser pre DAV DVA[/caption] Článok vyšiel pôvodne pre revue DAV DVA pod názvom Utópia ako filozofický viac »

Z knižnice utopického socializmu: Étienne Cabet a Robert de Lamennais, utopickí socialisti 19. storočia

08.12.2019

Článok je súčasťou projektu pripravovanej knihy UTOPISTI: VIZIONÁRI BUDÚCNOSTI, PRVÉ SLOVENSKÉ DEJINY UTOPIZMU a seriálu Z knižnice utopického socializmu na webe DAV DVA Stále pokračujem viac »

Branislav Pánis

Zo Slovenského národného múzea roky mizli veci, mince hľadá polícia

29.01.2020 08:17

Stratené mince nie sú jedinými exponátmi, ktoré zmizli Slovenskému národnému múzeu. Veci sa strácali roky.

Bratislava - doprava

Vodiči sa zdržia na bratislavských cestách

29.01.2020 08:08

S 20-minútovým zdržaním musia vodiči rátať medzi Mostom pri Bratislave a Hornými Dielm.

automobilka PSA, Trnava

V trnavskej automobilke PSA očakávajú kamióny z hraníc

29.01.2020 07:53

Nespokojní autodopravcovia po dvoch týždňoch obnovili v utorok štrajk.

USA / armáda / vojak /

Pentagón zvýšil počet vojakov zranených pri iránskom útoku na 50

29.01.2020 07:22

Zranených ošetrili lekári priamo v Iraku.

Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 165
Celková čítanosť: 532971x
Priemerná čítanosť článkov: 3230x

Autor blogu

Kategórie