Založ si blog

Hate-speech ako taktika v informačnej vojne (dávajte si pozor aké pesničky zdieľate na Facebooku alebo zoznam angažovaných treťosektorákov)

Ako vyzerá v praxi absurdný svet a ťažký psychopatizmus stránky Prečo ľuďom hrabe?

1111111Príspevok bol zmazaný, takže túto absurditu načas publikujem na svojom blogu(iba načas, nakoľko nechcem špiniť svoj blog týmito nechutnými bytosťami, na druhej strane chcem, aby ľudia boli informovaní, kto sa považuje za „normálneho“, slušného a stojaceho na strane tej pravej, jedinej skutočnej demokracie), aby ste vedeli čo sú títo ľudia zač. Dávajte si pozor, aké pesničky počúvate a postujete na sociálnych sieťach. Ideologická polícia „normálnosti“ na čele s  Jaslovským, Benčíkom, Rudnayom a Farárikom si vás nájde a vystaví vám psychologický posudok.

Bez názvsssu

Rudnay sa po zverejnení blogu dištancoval od pseudonymu (napriek tomu, že to v minulosti admini nedementovali), vyzvanie pre správcov aby teda odhalili skutočného admina „penicilín“ bolo nevypočuté

Paradoxne ide o song Psychotic Reaction od kapely Count Five, ktorého názov napovedá tomu, čo sa spustilo na sociálnych sieťach po zverejnení tohto blogu. Všetko zlé je na niečo dobré. Snáď sa niekto aspoň dozvie o stránke, ktorá robí osvetu v šírení dobrej hudby, filmov a umeleckých typov z 60. a 70. rokov.

Bežný čitateľ nadobudne z článkov, ktoré im na PR poskytli napríklad Aktuality.sk dojem, že ide o cnostných a hrdinských ľudí bojujúcich proti pravicovému extrémizmu. V skutočnosti ide o sociopatov, stalkerov a predovšetkým neoliberálnych proatlantických extrémistov, zástancov NATO, voľného trhu, bruselského centralizmu a korporátneho kapitalizmu, čo je len iná forma pravicového extrémizmu. Oháňajú sa slušnosťou, smejú sa z účesu a na svojich názorových oponentov aplikujú odporný úchylný až fekálny humor pod zámienkou boja proti nenávisti. Trvá to už viac ako rok, čo spustili fanatický útok na každého, kto si dovolí myslieť inak a hlavne spochybňovať súčasný systém. Od nábožensky ladených ľudí, cez národniarov až po komunistov, slavistov či ezoterikov alebo alternatívnu medicínu. Aj keď sa sami odvolávajú na ľudské práva, slobodu názoru a podobne, vôbec im nerobí problém z anonymity napádať ľudí, ktorí si dovolia myslieť inak – predovšetkým spochybňovať tzv. európske hodnoty či už sprava alebo zľava. Prepojenosť stránok na mnohých politikov, občianskych aktivistov, občianske združenia a neziskové organizácie je až do očí bijúca.

Aktivita týchto ľudí, ich fekálny humor, vulgárne nadávky, vyhrážky, ohováranie, šírenie lží, výsmech z účesu či fyzických vlastností a podobne sú verejne prístupné. Dôvod? Nesúhlas s establišmentom. Je ich  samozrejme veľa a ku odhaleniu ich identity som sa dostal buď náhodou alebo vďaka informáciám od ľudí, ktorým robia problémy podobne ako mne alebo od ľudí, ktorí boli v interných kruhoch (taktiež vďaka dočasnému otvoreniu istej uzatvorenej facebookovej skupiny pre verejnosť). Dokonca mám informáciu, že stránky sú napojené aj na istého odborníka na extrémizmus, kedysi pracujúceho na ministerstve a nielen to – medzi správcami je človek z verejnoprávnej televízie. Skrátka, tu je jasný dôkaz, že keď sa dostanete na zoznam zakázaných, podá si vás celá bratislavská kaviareň. Systém vytvoril totalitnú spoločnosť neslobody a jednorozmerného myslenia. Diskusiu nahradil výsmech a urážky. Cieľ týchto stránok bol destabilizovať spoločnosť, rozdeliť ju a následne démonizovať oponentov tými najpodlejšími taktikami, čo je v podstate predpríprava na vojnový stav, za ktorý v prípade vypuknutia ponesú zodpovednosť práve oni! Predstupňom tohto stavu je organizácia farebnej revolúcie – tzv. majdanizácia.

 

Aktualizácie

Update 9 (28.1.): morbídna stránka Zomri začala riešiť Joža Pročka. Ten reagoval slovami: „Táto stránka je horšia ako nový čas. Ale každý si svoj osud vytvára sám. My sme si urobili priateľské stretnutie. Ak by niekto vašim rodičom písal to čo tu vypisujete, tak by ste im rozbili nos. Nemienim sa tu už vypisovať, vidím, že to nemá cenu. Zabávať sa na stránke Zomri je len na poľutovanie. Želám vašim rodičom, nech dlho žijú a nech aj v dôchodku majú radosť žiť. Nech sa nenájde nejaký idiot, ktorý im bude želať Zomri. … Karma je zdarma a pre každého. Admin tejto stránky má možno v našom veku rodičov. Tiež im želá zomri. Komentáre, ktoré tu čítam sú len na poľutovanie. Každému jednému z Vás želám pokoj na duši a úprimne želám veľa zdravia. Nech sa vám ten hyenizmus nevráti a nech v pohode môžete dožiť veku svojich rodičov. … Ak je pre vás želanie smrti satira, povedz to mame. Toto je morbídna stránka nejakého úchylného človeka, ktorý sa kompenzuje tým, že vytvára foto, kde želá ľuďom smrť. Ak sa ti toto páči, tak potom naozaj ľudstvo nemá právno na prežitie. … V živote som sa presvedčil, že všetky tieto veci sa človeku vrátia 100 násobne. Žiaľ, potom je to už neskoro. Ale komentáre niektorých ma utvrdzujú v tom, že fakt sme ako ľudia hajzli. … Už len názov tejto stránky prinesie jej autorovi takú karmickú pecku, že mu ju naozaj neželám.“ (zdroj FB, neskôr boli komentáre zmazané, ale myslím, že toto bolo vystihnuté dokonale)

Ján Benčík, sociopat a tretím sektorom oslavovaný a propagovaný bloger je čoraz viac na výslní. Ten istý Ján Benčík, ktorý sa sťažuje na nenávisť na internete cituje morbídnu stránku Zomri. Krásny príklad schizofrénie týchto fanatikov.

14316709_170747289999889_2340993194097897567_n

Jeden a pól milióna € – oficiálne dosupné informácie OSF

Update 8 (9.11): zoznam priznaných adminov Prečo ľudom hrabe doplnený o meno Peter Valovič, online news editor v RTVS (zdroj)

14364619_172062799868338_5379532919919005650_n

 

MAPA SOCIÁLNYCH INOVÁTOROV od Nadácie Pontis (podobnosť s obahom tohto blogu čisto náhodná): „NADÁCIA PONTIS V SPOLUPRÁCI S ORGANIZÁCIOU ASHOKA ZMAPOVALA ĽUDÍ, KTORÍ MENIA SLOVENSKO: 1. Predstavujeme 945 ľudí, ktorí prinášajú jedinečné prístupy pri riešení spoločenských problémov. 2. Metódou snehovej gule sme od júla do októbra 2015 zrealizovali individuálne rozhovory s kľúčovými aktérmi vo vybraných oblastiach. 3. Na mape sú ľudia, ktorí sú vnímaní ako etablovaní inovátori, začínajúci inovátori, experti či podporovatelia. 4. Inšpirujte sa k ďalšej vzájomnej spolupráci, prepájaniu a novým príležitostiam.“

V sieti prepojení sú napríklad Andrej Kiska ml., Mojžiš (.týždeň), Weink, Blaščák, Dubéci, Hajdin, Marec, Bihariová, Durana (INESS), Poliačik, Kaščák, Kolesárová – Dobrý anjel, Čikovský (N), Blanka Berkyová/OSF, Peter Farárik, Michal Hvorecký, Samuel Szabó/Sosna, Viera Dubačová, Juraj Smatana/Klub Strážov, Tomáš Bella/Denník N, Natália Tomeková/OSF, Ján Orlovský/OSF, Barbora Demešová/Markíza, Adam Sipos/Nová generácia, Filip Stranovský/Triptych, Lucia Gallová/, Andrej Nosko/OSF – TTF.

KANDIDÁT? Kto vytvoril Kiskov kult osobnosti?
14364619_172062799868338_5379532919919005650_nMarketéri Znášik a Hajdin o tom ako dostali neznámeho podnikateľa Andreja Kisku do pozície prezidenta krajiny; do pozornosti: prepojenie Komplot agentúra, Kompot.sk výroba tričiek, feministická skupiny KundyCrew. „Peter Hajdin a Adam Znášik vedú bratislavskú reklamnú agentúru Komplot Advertising, ktorá vznikla pôvodne ako dizajnérske štúdio v roku 2000. Venujú sa klasickej reklame, brandingu, korporátnemu dizajnu i politickému marketingu. Do portfólia ich klientov patria NESS, Siemens IT, Piano Media či Profesia.sk. Pod značkou Kompót beží ich kamenný i online obchod s autorskými tričkami a dizajnom. V rokoch 2000 až 2012 spolupracovali na komunikácii strany SDKÚ.“ (zdroj etrend)

Update 7. (8.11): chorých sociopatov zo stránky Zomri citujú bez hanby korporátne-mainstreamové médiá Denník N a SME ;
do pozornosti aj diskusie Nadácia Polis a samozrejme NOS OSF

Vládne nám tieňový establišment? čítajte viac…

Rozdelili spoločnosť, v mene boja s nenávisťou šíria nenávisť a v súlade so zadaním vytvárajú paralelný štát (fictional state), ktorého konečným cieľom je získať absolútnu moc v krajine. Škandál s odhalenými informáciami okolo uniknutých dokumentov o aktivitách G. Sorosa/Nadácie pre otvorenú spoločnosť tzv. mienkotvorné médiá so zopár výnimkami (ako BleskTV Prima) úspešne blokujú. …čítajte viac…

Update 6. (9.8.): k odporu sa pridala aj Petra Demková 
Update 5. (8.8.): blog získal 20 tisíc zhliadnutí. Bude priebežne doplňovaný o nové skutočnosti.
Update 4 (2.8.): stránka s nechutným a morbídnym názvom Zomri expanduje a hľadá nových správcov 1, otvorene a s nechutným sarkazmom sa hlási k popisom uvedeným na tejto stránke 2, ďalej šíri nechutné špinavosti 3,4,5,6. Najdesivejšie je, že podobné ohavnosti „lajkuje“ 10 tisíc ľudí a iba naivný hlupák by veril, že táto stránka nemá zaplatenú reklamnú kampaň a že nie je sponzorovaná. Na stránku, ktorá otvorene píše o masturbácii, šíri vulgarizmy alebo pornografické odkazy majú samozrejme prístup bez obmedzenia aj deti a mládež do 18 rokov (cynická reakcia stránky) a to má katastrofálne následky na (de)formovanie ich osobností. Otázkou stále zostáva, kto stránku financuje. Je ale len otázkou času, kedy to vypláva na povrch a isté indície nájdete aj v tomto článku. A isteže, Dailymale ma vyhlásili za blázna a pridali k tomu jednu pokoncertnú fotografiu.7  Martin Kovanič z Denníka N (ešte pred publikovaním tohto blogu) zverejnil článok Hejt na internete treba zastaviť, stáva sa hrozbou odvolávajúc sa na stránku Prečo ľudom hrabe, avšak nie ako príčinu šírenia nenávisti, ale naopak, ako tých čo ju demaskujú. Po prečítaní dôkazov na tomto blogu si sami môžete spraviť názor. Ľudskosť a boj proti nenávisti v praxi vyzerá podľa šíriteľov liberálnej demokracie následovne: „skôr, nech mu je zem ťažká; som sa zlakol ze to umrelo; asi konecne nasiel dobreho pravnika; a cim ho bude platit? obedmi z jedalne?; stravenkami z cias CSSR“ (na moju adresu, z komentárov na Prečo ľuďom hrabe)

Odpoveď: mená sú údajne všeobecne známe

Odpoveď: mená sú údajne všeobecne známe (???)

Update 3: útok kybernetických psychopatov, operácia s krycím názvom Psychotic Reaction pokračuje, pozrite si komentáre ľudí v mene pravdy a lásky na stránkach 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Na uvedených príkladoch si môžete krásne všimnúť ako koordinovane fungujú, keď potrebujú zasiahnuť, čo v konečnom dôsledku iba dokazuje prepojenosť týchto kruhov. Samozrejme, s termínom sociopatický kreténizmus sa mnohí fanúšikovia dokázali bez problémov stotožniť. Cením si každého zdravého človeka, ktorý sa na týchto svinstvách nepodieľa. PS. ak vám niekto zničí život, systematicky vás verejne terorizuje, vyžíva sa v tom a potom vám povie ospravedlňujeme sa a naďalej v tom pokračuje, tak uráža a relativizuje aj samotný zmysel tak ušľachtilej veci, ako je ospravedlnenie.

Update 2: vyzývam všetkých adminov, aby v záujme boja s konšpiráciami zverejnili svoju totožnosť. V kontexte transparentnosti v rámci spoločnosti pre otvorenú diskusiu vás o to žiadam.

111

Dôkazy

Update 1: pod blogom pribudol komentár, že údajne nejde o Rudnaya. Nakoľko nemôžem na komenty pod blogom reagovať,  v prípade, že to Rudnay nie je, vyzývam autora postu admina „penicilín“ aby sa priznal. Viete, je nesmierne príjemné, keď vás z pohodlia anonymity denno-denne napádajú. A preto si cením príspevok istého Juraja Fila, ktorý odhalil totožnosť tohto človeka. V tom čase tento príspevok nikto z adminov nedementoval. Komentáre sú verejne dostupné. Mimochodom stránka Lovci šarlatánov, ku ktorej sa Rudnay hlási je spriaznený projekt s Prečo ľudom hrabe. 

Z interných zdrojov sú odhalené mená:

Akela, Jano z Búdy, admin Ján – Ján Benčík (1, fanatický stalker ocenený dokonca prezidentom Kiskom, 2),  penicilín – MUDr. Maroš Rudnay (2, v prípade že je to inak, očakávam priznanie admina; patrí taktiež ku sesterskému projektu Lovci šarlatánov a člen komisie konspiratori.sk), „ouca marian“ – Marián Jaslovský (3, zamestnanec reklamnej agentúry Mindshare, zakladateľ o.z. SOD, hudobník, novinár v SME, Petit Press, Penta, člen komisie konspiratori.sk, a, b), „hrabal“ – Peter Farárik (4, stredoškolský učiteľ geografie) „obézny chrapúň“ – Michal Chryzostom Rovňak (okrem iného píše na Dailymale, vytvára fotomontáže, a áno, je to ten z populárnej relácie Kakao, ďakujem za poskytnutie informácie od anonymného dopisovateľa/pozri aj stretnutie fanúšikov Prečo ľuďom hrabe s názvom Hromadné predávkovanie sa homeopatikami, vpravo kakaovník Rovňák),  Peter Valovič (oficiálne priznaný tu; online news editor v RTVS; Neverím mýtom o škodlivosti očkovania, zároveň spoluorganizátorom akcie Hromadné predávkovanie homeopatikami). Na mail prišla ďalšia informácia, k teamu patrí údajne lekár MUDr. Kamil Knorovský, ktorý má blog na Denníku N, kde sa zaoberá homeopatiou, čo je dlhodobá téma správcom Prečo ľuďom hrabe, k článku sa prihlásil pod statusom Z&V slovami „a kto mi platí, nech viem kde si pýtať tie peniaze“, spolupracuje s Rudnayovým projektom Lovci šarlatánov, čo je spriaznený projekt Prečo ľuďom hrabe  + mnohí ďalší, ktorých totožnosť nepoznám. Treba si uvedomiť, že väčšina uvedených stránok na tomto blogu sú prepojenými nádobami, čoho dôkazom je nielen vzájomné označenia „páči sa mi“ medzi samotnými stránkami a ich fanúšikmi, ale aj prihlásenie sa väčšiny týchto stránok ku prehláseniam, ktoré v tomto blogu odzneli. Téma homeopatík je chytrá finta na presadzovanie politických cieľov. Častým aktívnym trollom a autorom fotomontáží je aj Peter Jimmi Chymo (pravdepodobne falošný účet); ďalšia významná postava zapletená do projektu: Tomáš Ferenčák, hovorca Ministerstva životného prostredia, viď 1, 2,

111 (1)

Dôkaz o adminovaní Daniela Podhradského, príspevok s mizernou odozvou, ktorý pridal na svojom osobnom profile bol za pár minút na stránke Jakub Martinec

(ak sa vám podarí odhaliť ďalšie mená, posielajte mi ich na mail)

11907225_1162355047113413_8274789277906893871_n

Vyhrážky, urážky a špinavosti na stránke Jakub Martinec

Prepojené a spriaznené stránky, dnes už neexistujúca stoka slovenského internetu

Jakub Martinec
(Daniel Podhradský ma FB momentálne Daniel van Bot, na Dailymale kungpao, počítačové služby, grafiky, reklama a marketing, činnosť ekonomickych poradcov; verejne dostupné, vrátane adresy na finstat.sk, hudobník5,
ďalej na nadväzujúcej stránke bol prostredníctvom videa s Martinom Jakubcom odhalený istý Erik Macek;
taktiež hudobník rusofóbny Rus Nikolaj Nikitin,  s ktorým nahral Martin Daňo video a večer pribudlo na stránke JM) dnes pokračujúca pod morbídnym heslo Zomri,
Slobodný vysierač (podľa diskutérov Tomi Devoša, ktorý sa samozrejme angažuje aj na všetkých ostatných stránkach),
Koordinátor úderky, Zjem aj vlek,
Dailymale (Lubo Nemeš, Michal Rovňák, Ray Lennox, Lujza, Frko, creative director, editor, creative producer, marketing supervisor Roman Kettner, ktorý na Linkedin oficiálne uvádza okrem Dailymale aj Markiza Group / Central European Media Enterprises (CME), KETTNER & FRIENDS Ltd., PORTCOM Ltd. samozrejme aj Gordulič a ďalší),
Utrpenie mladého hejtera (Marián Psár, Saatchi&Saatchi-Fici.sk-Petit Press-Penta, viac nižšie),
Malý cynik (Málo cynizmu na toto mesto), 1, 2, 3, dokázateľný hatespeech, ohováranie

Ján Gordulič (ktorý špinavo okydáva ľudí vo svojej šou, ktorej scenár píše Marián Psár; Gordulič najnovšie ponúka v reklame kyberpoistenie proti kyberšikane, čo už pripomína tragikomickú frašku a vrchol cynizmu).
M. Sekera (Stojatá voda),  1,
Sekera, Pohle, Psár na spoločnej fotke,
Na stránkach sa zapájajú do diskusie a lajkujú či zdieľajú príspevky napríklad aj ľudia ako bezpečnostný analytik Jaroslav Naď,
fanatický rusofób, stredoškolský učiteľ, člen strany Zmena zdola, poradca Jána Budaja, Mgr. Juraj Smatana (12, konspiratori.skDezinformácie Hoaxy Propaganda, mimochodom nie náhodou fanúšik práva na anonymitu, diskusia Aliancia Fair Play so Samuelom Marcom (Denník N, pracuje v reklamnej agentúre) a Zuzanou Wienk (Aliancia Fair-play) na Pohode, Dajú sa extrémisti poraziť Instagramom?, kde sa otvorene hovorí agentúrach 3, diskusia Café Európa Média ako zbraň – Ruská propaganda na Pohode s Alexandrom Dulebom, Jaroslavom Naďom a Mirekom Tódom-Dennik N 4, propagandistické video Zastúpenia Európskej komise s Benčíkom, Smatanom, Naďom, Tódom, Hvoreckým, Dulebom 5, propagandistická diskusia v Mlynskej Doline, kde som mu pripomenul existenciu proamerických trollov, ignorovanie sociálnej situácie a ignorovanie kritiky kapitalizmu od samotných západných teoretikov 6; na záver Smatanové odvolávanie sa na preháňanie s nenávisťou 7),

pokračovanie: herec Ludvig Bagin (zapojil sa do hejtovanie na stránke Prečo ľudom hrabe, a aha kto moderuje akciu OSF),
spisovateľ Ďuro Červenák (pravidelné hejtovanie na stránke Jakub Martinec/stránke Zomri),
študenti a absolventi prípadne doktorandi vysokých škôl Juraj Búry, Marek Čabák, Jakub Dovčík, Alena Gašparovičová, Michal Drábik (SvF STU Bratislava), priam ukážkový študent medzinárodných vzťahov Farkaš,
donedávna doktorandka na FF UKF Lucia Zimanová, Marianna Bachledová z Katedry anglistiky a amerikanistiky FF UMB,
„umelec“ s psuedonymom Man Seger (pravidelne aj autor fotomontáží),
stránku má lajknutú poslanec Peter Osuský,
do diskusie sa zapájajú aj pravicoví poslanci Juraj Droba, František Šebej (zakladateľ o.z. SOD),
podnikateľ, informatik a politik Jozef Mečiar (DS, SDKÚ, NOVA, PĽH zdieľa jeho printscreeny),
novinár Adam Šipoš (1Nová generáciaAktuality, SMEDenník N; „Sme súčasťou NATO a armáda USA je náš spojenec.2; screen lajkujú/komentujú Droba, Osuský alebo demokrat Jesenko z Novej generácie, ktorý sa ma raz spolu s kamarátom dokonca pokúsil fyzicky napadnúť; na záver kontextuálne komicky vyznievajúci názov Šipošovho blogu: Kam až nenávisť môže zájsť a jeho motto I am Adam and I love all people over the world..),
novinárka Lucia Anďalová (ešte pred rokmi sa hlásila ku alternatíve v rozhovore pre OTV, neskôr pôsobila v Pluske a dnes komentuje a udáva na špinavých stránkach; a ešte dodám, že slečna mala tú odvahu sa so mnou normálne baviť v MHD, akoby sa nič nedialo a následne ešte zverejní súkromnú konverzáciu),
fotograf v Unique klube v Mlynskej Doline (podľa LinkedIN manažér) a pro-LGBTI bloger na Denníku NMilan Clavo Ftorek podozrivo aktívny na stránkach Prečo ľuďom hrabe a Zomri, citovaný na Fici.sk, aktívny v diskusii PR Progresívne Slovensko, 
Ivan Šmox Masarik
(tvorca fotomontáží, 1 „tento vtip viacerým z vás nepovie vôbec nič, ale tým, ktorí poznajú reálie okolo Maestra Martina Jakubca, Jakuba Martinca atď., by sa zase páčiť aj celkom mohol..“ 2);
v tajnej stránke, ktorá sa volala myslím Antropologický krúžok Lukáša Perného sa nachádzali ľudia ako kurátor Peter Molari (Barón Peter de Moorl), „umelec“ Samuel Szabó (autor antifanklubu, so zverejnenými súkromnými informáciami a korešpondenciou, venoval mi dokonca anti-album), Jakub Lorenz, „básnik“ Vlado Šimek, ktorý mi venoval dokonca básničku, „básnik“ Dominik Źelinský (ktorý sa posťažoval, že nie je na zozname a verejne sa priznal k tajnej skupine), bubeník Matej Ruman (ktorý si ma dokonca v škole potajme fotil a fotky pridával do tejto skupiny), hudobníci Renato Kitarone/Renat Whale/Jetuswamisranda (kapela Tescohippies a 52 Hertz Whale), Matej Krivánek (Medial Banana), bratia Karáskovci – Otto Pokoj a Badai Giri (Abracadub) a mnoho ďalších okrem iného nespočetné množstvo falošných účtov a trollov (pravidelne sa opakujúci trolls KottraTvrdolinova, Struhár, TrčaAngyalovskýEvka, ChymoVančoMičoAbdulMišková  Rou Kovac, LukáčGasparWeisBeblava, Bernadič, Stacho, Jurko Eľko, Marko Somtoja, Gabriela KucharoWitch, Emil Hujo, Pedro Garaj, Kuban, Derevjaníková), väčšinou umelcov, predovšetkým hudobníkov, informatikov, kreatívcov a ľudí angažujúcich sa v rôznych občianskych združeniach.

Upozornenie: je možné, že autori týchto príspevkov svoje komentáre začnu mazať.

Nové zoznamy „pohodlných“ a nepohodlných

K menám, ktoré si „podali“ a zaradili na zoznam divných a nenormálnych, ktorých treba pravidelne urážať patria napríklad Adela Banášová, Jozef Banáš, Jožo Ráž (vďaka rozhovoru pre Zem a vek si z neho robili srandu skutočne nechutným a morbídnym spôsobom), Tibor Eliot Rostas (vytvorili mu dokonca primitívnu hejt stránku), Eduard Chmelár (2, venovali mu aj samostatnú stránku, ktorej však treba uznať aspoň to, že autor príspevkov nie je takým primitívom ako napr. správcovia Zomri), Ľuboš Blaha (samostatná stránka, kde sme obaja, treba jej rovnako uznať, že je aspoň ako tak na úrovni),  Peter Krupa, Boris Kollár, Rudolf Vasky (napriek tomu, že sami sú vulgárni, pokrytecky vyčítajú vulgaritu Vaskému), Martin Daňo (približne od čias, kedy odhalil kauzu „kaleráb“ napojenú na Oľano), Milka Zimková (pretože píše do Zem a vek), Vilo Rozboril, paradoxne aj Richard Sulík (pretože je proti masovej migrácii a je euroskeptik, čo je porušenie nepísaného kódexu a podľa Šipoša teda nie je ideologicky čistý), Robo Mikla, Braňo Mojsej, Ján Čarnogurský, Marián Kuffa (pre rozhovor v Zem a vek), Štafan Kuffa (1, mimochodom hlasoval proti základni NATO, pre mediálny tlak odišiel z politiky), Adam Sičák, Tomáš Dugovič, Ľubo Huďo, Fotoateliér Anička, Dominika Cibulková (za fotku s Rážom), Norbert Lichtner, Viera Tomanová, Štefan Harabin, Michaela Michelová, Stano Pirošík, Helena Mezenská, Pavel Hirax Baričák, Zdeněk Troška (vystúpil proti americkému radaru v ČR, v jeho komédiách nachádzame antisystémové prvky – napr. paródia na Bruselský byrokratizmus a antikomunizmus v Babovřeskoch), Sisa Sklovská,  Adam Džab, Božanka (ktorej dokonca prajú smrť – istá Eva Abrahámová píše verejne komentár – „Ona este nezomrela?„), Miro Žbirka, Procházka a Bugár (pre spojenie so Smerom), Jozef Golonka, Emma Tekelyová, Emília Blažová, Róbert Švec (SHO),  Andrej Kolesík (pretože Smer), Maťo Ďurinda, raper Ego, futbalista Škrteľ, Majster N, Peter Marcin, Renáta Zmajkovičová, Zuzana Plačková (1), Zdena Studenková (1, keď varovala pred vojnou; dodali komentár: „nikdy nie je neskoro dať slovo skutočným analytikom„, pričom Juraj Kemka, ktorý vystúpil v Hríbovej Lampe, zrejme tým odborníkom je, fanúšikovia nenávistných stránok ju vo fotomontážach nazývajú k*rvou), Ekcelent, Dominika Mirgová, Kristína, Aleš Brichta, Miloš Zeman (špinavý výsmech z výzoru jeho manželky), Ivan Gašparovič, Andrej Danko, Robert Kaliňák, Radoslav Procházka (pravdepodobne pretože sa spojil so Smerom), Donald Trump, Nigel Farage, Vladimír Putin, Bašar Asad, Karel Gott (stránka Jakub Martinec si robila morbídne srandu z jeho rakoviny), Kuly (pretože zahral pre Smer), Jana Nova, Silvia Šuvadová (vo fotomontáži ju nazývajú „hlúpou pi*ou„), Robert Fico, Jurij Martinov, Peter Lipták, Milouš Jakeš, Miro Šmajda, Peter Stašák, Martin Jágrík (Vzdor), Ibi Maiga, Ján Pavliš, Jozef Šolc, Gabriela Gonsenicova, Petr Konyk Schredl (Zóna A), Igor Jurečka, Milan Mazurek, Kristína Ulmanová, Ján Figeľ (pretože nie je nadšencom homo lobby), ďalej účastníci protestov proti NATO, nebohý Sergej Chelemendík (a to dokonca i po jeho smrti) alebo Artur Bekmatov, členovia strán Smer-SD, ĽSNS, Priama demokracia, Vzdor-strana práce, KSS, Odvaha, Spoločne za Slovensko a samozrejme obrovské množstvo ľudí, ktorí si dovolili vyjadriť svoj slobodný názor. Otázkou za koho stránky kopú je jasné.

Existuje dokonca fotoalbum istého Tomáša Stavovského, kde sú všetci systému nepohodlní ľudia sprava až doľava. V dvoch z nich som sa tiež ocitol s komentárom „narcistický neomarxista Lukáš Perný.“

Igor Matovič sa na stránkach vyskytuje iba sporadicky (a aj to zrejme z taktických dôvodov), nenájdete tu žiadnu paródiu na Andreja Kisku, ani Jaroslava Naďa, Jozefa Mihála, Ivana Mikloša, Mikuláša Dzurindu, Michala Havrana, Hvoreckého, Alexandra Dulebu, Moniku Kozelovú, Daniela Lipšica, Alojza Hlinu, ani Poliačika, Drobu, Dostála, Radičovú alebo iných neoliberálnych alebo neokonzervatívnych pravičiarov hlavne zo strán SAS, NOVA a Oľano. Aby to nebolo také okaté, občas pribudnú zastieracie fotomontáže – Šebej sa raz dostal na pranier vo fotomontaži s Blahom pretože sa dostal do vlády so Smerom. Ak sa tu náhodou vyskytnú, tak je to jasne krycí manéver.  

 

 

DSC00221 – kopie – kopie (2)

Chorý svet stalkerov na Dailymale

Myslenie novodobých inkvizítorov je presne v súlade s výrokom Miloša Zemana definujúceho pražskú kaviareň:

„Ideologie pražské kavárny je totalitní ideologie…. Jsi můj přítel, pokud máš stejný názor jako já, pokud ho nemáš, jsi agent nějaké cizí moci. Nikoho nenapadne, že ten člověk má prostě vlastní nezávislé myšlení a nechce být v tom stádu nebo spíš stádečku; protože jich je strašně málo a nafukují se, aby vytvořili dojem, že jsou masa. … Ono to neni think, ani tank. Jsou-li Evropské hodnoty vedeny pornohercem, je to tak trošku komická scénka, ale nic víc. … Tá víra, já jsem myšlěnkově nad vámi znamená obvinění všech ostatní, že oni nemyslí. A to je strašlivá urážka.“

Už v minulosti som písal…

Aká je motivácia správcov týchto stránok? Prečo to robia? Za stránkou Prečo ľuďom hrabe stojí o.z. SOD – spoločnosť pre občiansku diskusiu a o ich aktivitách sa dočítate v nasledujúcom blogu. Spoluzakladateľom o.z. SOD je aj František Šebej (viď video) – jedna z citácií: „…to sú ľudia, ktorí majú neporušení intelekt, ale majú aj úplný nedostatok empatie.“ Potrebuje to komentár. Začítajme sa do prehlásenie od tvorcov tohto (a)sociálneho inžinierstva:

 “Diskusie nemajú za cieľ len objasniť súčasné politické, ekonomické a spoločenské problémy, ale aj vychovať osobnosť slobodného občana a k občianskym cnostiam ako komunikatívnosť, nezávislosť úsudku či úcta k zákonu. … Konajú sa v divadle GUnaGU pod moderátorskou taktovkou Mariana Jaslovského, hudobníka a publicistu, ktorý nedávno založil na Facebooku stránku s príznačným názvom Prečo ľuďom hrabe. Tá slúži na propagáciu diskusií SOD, no nájdete na nej aj množstvo odkazov a linkov na už vyššie spomenuté zaručene „správne“ informácie. Práve v tomto duchu sa niesli aj niektoré diskusie SOD. Zúčastnili sa ich navyše veľmi zaujímaví hostia na čele s Martinom Bútorom, Ivanom Miklošom či Jozefom Haštom, známym psychiatrom, ale aj Pétrom Hunčíkom, rovnako psychiatrom. Tradičným účastníkom besied týkajúcich sa konšpiračných a im podobných záležitostí je psychológ a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky František Šebej (Most-Híd). Ten už nejaký čas vedie na internete boj, podobajúci sa tomu s veternými mlynmi, práve s priaznivcami pochybných teórií. Nie je tak prekvapením, že patrí medzi vďačné terče zástancov konšpiračnej komunity.”

YourPhoto_2015-5-1(3-5-20) – kopie – kopie

Vyhrážky Mariána Jaslovského spred roka, kedy na mňa začal útočiť

Na odhalenie tohto podvodu stačil jeden blog, v ktorom každému inteligentnému človeku svitne, kto za tým všetkým stojí. Za závesom sa skrývajú pro-západní neokonzervatívci a neoliberáli z pravicových a pro-systémových politických kruhov, z ktorých sú mnohí zodpovední za neoliberálne reformy, úpadok po roku 1989 a masívnu privatizáciu strategických podnikov. Veľkou iróniou je, že práve Marián Jaslovský vystúpil na prednáške s názvom “Dobro a zlo na internete -2.neformálna interaktívna prednáška v cykle “Letná škola kritického myslenia”. Kým na západných univerzitách učia o kritickom myslení erudované osobnosti ako Chomsky, Lipovetsky, Baudrillard, Žižek, Bělohradský, Bauman, Hauser, Hrubec, tak na Slovensku učia kritickému mysleniu ľudia ako Marián Jaslovský, ktorý manipuluje cez morálne bahno stránky Prečo ľuďom hrabe a spriaznených stránok? Po komparácii príspevkov postupne prídete na to, o čo týmto ľuďom ide. Propagujú sociálny darvinizmus, turbokapitalizmus, neoliberalizmus, nihilizmus, rusofóbiu, západný liberalizmus (vykradnuté a triedne vykastrované témy roku 1968, ktoré prevzali od liberálnej ľavice), militarizmus, deregulovanú trhovú ekonomiku, ohlupovanie, antikomunizmus a podprahovo najmä udržanie statusu quo a prevládajúcej neviditeľnej ideológie.

Mediálna manipulácia a marketing používajú tie najsofistikovanejšie psychologické metódy na ovládanie ľudí (od znalostí semiotiky, cez využívanie humoru až po psychológiu farieb či zvukov). Sociálne siete a nový fenomén tzv. trollerov dokáže aj vďaka nekonečnej túžbe ľudí po zábave (spomenul by som v tomto kontexte titul Neila Postmana – Ubaviť sa k smrti ) a atomizácii spoločnosti zničiť zrelativizovať (bez väčších problémov) každú ideu. Do svojho trollerského boja nepoňal len antikomunizmus, ale aj zosmiešňovanie všetkého od náboženských smerov,marxistov, Rusov, Grékov, ezoterikov, antiamerikanizmu, národovcov, slavistov,občianskeho tribunálukatolíkov, rasistov, fašistov, antisemitov, vegánov,alternatívne  stravovanie, Rozborila, liečiteľovMezenskejalternatívnych médiíenvironmentalistov až po radikálnu ľavicu či ľudí z vlastných radov (zrejme pre zachovanie si nadhľadu). Je jasné že, hlúpnutie spoločnosti treba reflektovať, ale ak si niekto zvolí formu, ktorá ho dostáva hlboko pod morálny suterén, ktorý je často krát horší ako samotný predmet reflexie, má takýto človek vôbec mandát moralizovať?

Prečo ľudom hrabe nie je jediná stránka. Keby som mal byť posledný človekom na Slovensku, ktorý proti týmto obludám bude bojovať a vedel by som, že tento boj je absolutne márny, nemám už na výber. Nielen že mi zničili život, pošpinili česť a dobré meno, zverejnili súkromné konverzácie, šírili o mne klamstvá, ale hlavne je tu motivácia nadosobná – boj so silami, ktoré títo sociopati zastupujú a predovšetkým zvrátenú neoliberálnu ideológiu, ktorú zastávajú. Totálny morálny, etický úpadok, nihilizmus a chorý svet. Nižšie si môžete prezrieť pavučinu, ktorú vytvorili.

111

Uvedená fotomontáž je výsledkom súkromne spracovanej štatistiky spoločných lajknutých stránok provokatérov, ktorí mi dokonca posielali žiadosti o Facebookové priateľstvo. Dôkazom o prepojenosti mnohých týchto stránok sú vzájomne zdieľania obsahov, vzájomná podpora (spriaznené lajknuté stránky) či vzájomná propagácia. Reakcia Mariána Jaslovského na stránke Zomri: „To je nespravodlivé. Ten článok bol o nás (Prečo ľuďom hrabe) a o tom, akí sme zlí a ako sme mu ublížili. A vás dá na prvé. Nič si neváži, chrapúň!“ 1 Na tom istom mieste pribudol aj koment na moju adresu: „Ak bc zomrie, znamená to, že sa stal fanúšikom tejto skupiny?“

12141657_10205545172260021_5967013182376749279_n – kopie

Prianie samovraždy? Bežná vec

ssssssss

„Normálna“ činnosť správcov Dailymale

A že sa tým niekto  živí? A že je za to niekto platený? Nech sa páči, dôkaz (nielen video, ale zapojenie sa do komentárov jednej z tých najšpinavších stránok slovenského internetu s akože sarkastickou ponukou robiť editora):

Fenomén Marián Psár – Mladý hejter

1111111 –ss ksssopie„Mne sa strašne nepáči taká stigma, ktorá sa vznáša nad prdmi. Kýchneš si, 150 km za hodinu, v*jebeš tie bacily z človeka a on ti povie, že na zdravie,“ nasleduje hurónsky smiech mladých neoliberálov a vy sa pýtate, prečo ste sa museli narodiť zrovna do tohto sveta. Ide o úryvok zo Psárovej „performance“ v rámci Silné Reči stand-up comedy show, na ktorej spolupracujú ľudia ako politicky korektný humorista, ex-Poštár Janko, dnes hlavná tvár zábavy neoliberálnej mládeže Ján Gordulič. Čo robí sociálny menežér, copywrighter alebo account manager v nadnárodnej korporácii Saatchi & Saatchi? Nie som inšpektor Colombo a ani platený Putinov agent a preto nemám možnosť podchytiť celú pavučinu lží a špinavostí, ktoré produkuje internet. Občas to však uľahčia samotní aktéri tohto divadla, ktorí sa so svojim príbehom dokonca sami pochvália. Marián Psár, ukrývajúci sa ešte donedávna v anonymite za stránku Utrpenie mladého hejtera, ktorá tým najšpinavejším spôsobom urážala ľudí „politicky korektným humorom“ nám odprednášal ukážkový príbeh eticky zdeformovaného človeka v službách systému. Ona pavučina prepojenosti týchto ľudí je krásne odhalená v samotnom článku Mladého hejtera „Tieto Facebookové stránky nehejtujem, lebo sú fasa„, kde autor vyzdvihuje dnes už neexistujúcu stránku Jakub Martinec (pokračujúcu pod názvom „Zomri“, mimochodom jeden z marketingových reklamných produktov S&S sa tu aj objavil), projekt Prečo ľudom hrabe a ďalšie zvrátené stránky. Zdravý človek sa pýta, čo je to za ľudí, ktorí sa stotožňujú so stránkou, ktorej heslom sa stane prianie smrti – „zomri“. Áno, aj to je produkt abnormalizácie spoločnosti.  (pripravujem o tom samostatný článok)

 

Vyhľadávajú každý prešľap vrátane toho, kto má koho v priateľoch, kto mu čo a akým spôsobom komentuje či dokonca lajkuje, kto robí gramatické chyby, či kde a s kým bol odfotený a pod.. Používajú vlastný slang, ktorý si prisvojili módne vlny hipsterov, yuccies a najmä zatiaľ nepreskúmaných internetových hejt-kyberkultúr: príklad hejt, dissuješ, wtf, made my day, facepalm a pod. Do toho všetkého občas zamiešajú falošnú solidaritu (najmä v liberálnych témach) a často (v uvedenom kontexte pokrytecké) moralizovanie o ľudských právach. Neznášajú keď proti nim používajú tie isté zbraňe. Do sekcie extrémizmu dávajú pod jednu kategóriu akýkoľvek občiansky odpor, ktorý by dokázal ohroziť systém (šikovne pokombinujú marxistov, nacionalistov, Smerákovezoterikov a vytvoria neprehľadnú zmes, za ktorou zostane iba jedna veľká relativizácia a výsmech všetkého). Manipulujú s informáciami, zverejňujú súkromné konverzácie, stalkujú profily na sociálnych sieťach, píšu nenávistné blogyzosmiešňujú lacným pudovým a primitívnym cynickým humorom a na jednu úroveň kladú progres a regres. Relativizujú vyššie idey, šíria beznádej a cynický humor, ktorý tvorí frustráciu a beznádej…a hlavne: sú anonymní.

Väzby a citácie v mienkotvorných médiách

„Čosi je zhnité v našom dánskom štáte.“ Shakespeare: Hamlet
Dôkazy o prehnitosti mediálnej sféry sú aj citácie v mienkotvorných médiách, ktorých zodpovednosťou by malo byť okrem hľadania pravdy aj intelektuálne, morálne a etické formovanie spoločnosti. Tragédiou je, že m
ienkotvorné média tieto stránky citujú: HNTopky (zdieľajú obsah stránky Zomri), SME (Penta, Petit Press), nepriamo cez Fici.sk (redaktorka Kristína Janščová) 1,2 a Aktuality.sk (Ringier Axel Springer Slovakia) dokonca propagujú cez M. Jaslovského. Tieto „osobnosti“ už pomaly a nenápadne prenikajú aj do komerčných televízií – Rovňáka môžete ho vidieť v reklame na Budiš a hráva aj vedľajšie úlohy v tretťotriednych humorných reláciách; Gorudlič prenikol po dlhej pauze od Poštára Janka do TV reláciou Top aplikácie na TV Dajto. Najtragikomickejšie je, keď sa stránky citujúc cez Prečo ľuďom hrabe odvolávajú na morálku, či v prípade zive.sk, nadávky.Topky nazývajú ľudi z Prečo ľuďom hrabe „komunitou“ 3 – podľa Wiki slovo komunita (z latinského communitas, znamená spoločenstvo, spoločnosť, ale aj vľúdnosť, láskavosť, zmysel pre spoločnosť, alebo communio) býva často používaný ako synonymum pre pospolitosť, teda protiklad pojmu spoločnosť“ (Reichel 2004, s. 112). Čo však týchto ľudí spája okrem nenávisti, voči ktorej sa pokrytecky mnohí z nich a so srdiečkovými a dúhovými profilovými fotografiami sami vyhradzujú?

Ľudskosť vs. socipati

Čím ďalej tým viac zisťujem, že ono to vlastne nie je ani o politike (podotýkam deklarovanej) vľavo či vpravo, ale o charakteroch ľudí, ktoré liberálne pravicová (alebo skôr neoliberálna a nihilistická) ideológia „vyformovala“ do tohto bezvýchodiskového stavu. Je to už vojna ľudskosti, človečiny, autenticity na jednej strane s totálnou bezcharakternosťou, hyenizmom a zákernosťou na strane druhej. Pamätám si časy (pred pár rokmi), keď sa vedeli spolu aspoň baviť názorovo odlišné skupiny ľudí, ale potom sa objavil konflikt na Ukrajine a západná ideológia vytvorila stav, v ktorom sme sa všetci vzájomne odcudzili. Chaos, bezradnosť, relativizácia hodnôt, dobra a zla. Keď bezcitný bastard, ktorý je schopný tých najväčších špinavostí odvoláva sa na slušnosť, a keď zlodej kričiaci chyťte zlodeja znásilňuje slovami spravodlivosť. Popisuje to aj kritik stránky Prečo ľuďom hrabe Juraj Filo priamo na ich stránke: Komentujúci na Prečo ľudom hrabe reaguje:

„Šikanou je, ak sa niekto sústredí na veci typu ako vyzerá, čo nosí oblečené, čo si dal na obed (aj o tomto som už videl posty) daný človek, miesto toho, aby normálne a v rámci aspoň minimálneho rešpektu medzi dvoma dospelými ľuďmi polemizoval s jeho názormi. Keď niekto postne jeho fotku, kde je napisané, že „je kok*t“, to je podľa vás reakcia? Keď o človeku, ktorého jedinou verejnou činnosťou viacmenej je písanie do časopisu niekto DENNE postuje niekoľko príspevkov? To je psychopaticky stalking, obsesia. … Smutným paradoxom toho celého potom je, že takto konajú ľudia, ktorí sa odvolávajú na toleranciu a príjimanie odlišnosti. S týmto zmyšlaním potom moralizujete nad Slovákmi, že nechcú prijať niekoho zo Sýrie. Čo tak sa najprv pozrieť do vlastných radov, ako VY príjimate ľudí iných od vás? … Vy tu vážení pranierujete úplne obyčajných ľudí a pravidelne (špecialne pán Benčík), čo na oponentských stránkach nevidím, nech sa pozerám ako dlho chcem. Ste proste narušení psychopati, ktorí neznesú ani len naznak názorovej odlišnosti a tým pádom mentálni dediči totalitných režimov, voči ktorým sa tak vehementne staviate. To je vaša najväčšia tragédia.“

A tieto veci sú dnes, čuduj sa svete, spoločensky akceptované. Samozrejme, vyprodukovali to aj technológie – virtualizácia života, neschopnosť sebareflexie a zbavenie sa zodpovednosti. Človek, ktorý vám napíše alebo vás urazí z anonymného účtu si totiž myslí, že za to nenesie zodpovednosť a že sa ho to vlastne netýka. Pamätám si časy, keď sa pravičiari chovali ako ľudia, ale to akým spôsobom „vychovali“ mainstreamové médiá (s pomocou v tomto blogu uvedených špinavých facebookových stránok) svojich voličov iba dokazuje v akom zvrátenom a chorom systéme žijeme.

1 (2)

Jeden z veľkých úspechov – odstránenie stoky slovenského internetu stránky Jakub Martinec , stalo sa to presne 17. júna, kedy zmizla zhodou okolností na noc aj stránka Fici.sk, ku ktorej sa prihlásilo Petit Press. (zdroj) Všetko je náhoda

„A cobych sakra mal dělat, když né prát se za pravdu? Já, kterýmu řikajú nepřítel společnosti. Žijeme z toho, že kšeftujeme se svinstem a hnilobou. Veškérý náš vzkvátajíci společenský život čerpá živiny ze lži! Kdyby takhle uboze a zbaběle padl k nohám k té zatracené bandě, myslíš, že bych v živote zažil aspoň chviličku štěstí? Chci mít právo podívat se svým klukům do očí… …Otrávené jsou veškeré duchovní zdroje našeho života a veškerá občanská společnosť stojí na půde zamořenej lží.“
Ibsen Henrik: Nepřítel lidu, 1882

No a na záver kapelka The Count Five.

A pretože, ako hovorí Miloš Zeman, inteligentný človek, si dokáže urobiť aj srandu zo seba, pridám jednu z fotomontáži s ktorou som sa vedel dokonca stotožniť.

Autor: Peter Jimmi Chymo (Prečo ľuďom hrabe), menšia úprava: LP

32f45c4b6bad7e903df35b545b63aa1b

Nech žije generál, nech žije General Buck Turgidson

28.01.2023

Priatelia moji, dneska nenapíšem nič. Pochopíte z videa.

27. januára odišiel minister kultúry a básnik Miroslav Válek (ukážka zo štúdie v Dotykoch)

27.01.2023

„KAŽDÁ UDALOSŤ NA SVETE SA DOTÝKA AJ NÁS – O TOM SOM PRESVEDČENÝ. A BÁSNIK MUSÍ NÁJSŤ ONEN STYČNÝ BOD, KDE SA STRETÁVA INDIVIDUÁLNE A KOLEKTÍVNE.“ – MIROSLAV VÁLEK (* 17. 6. 1927, Trnava – † 27. 1. 1991, Bratislava) 27. januára v roku 1991 zomrel vo veku 63 rokov utrápený a v tom čase aj spoločensky vylúčený Miroslav Válek. Pripravil som rozsiahlu štúdiu [...]

Čo čítať z kníh vydaných v roku 2022 (z ANKETY SLOVA VAŠA NAJLEPŠIA KNIHA 2022 a dva bonusy)

25.01.2023

1. Eduard Chmelár: Rekonštrukcia slovenských dejín. Formovanie slovenskej identity. Bratislava : Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, 2021 (druhé vydanie 2022) Tisíce predaných kníh, to je bilancia bestselleru Vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov z pera slovenského politológa a historika Eduarda Chmelára. Autor kreatívnym spôsobom predstavuje slovenskej [...]

babiš

Babiš si po prehre s Pavlom dá „politický detox", o budúcnosti povie viac po sneme ANO

30.01.2023 22:30

Expremiér je nakoniec rád, že v prezidentských voľbách nevyhral. Nenávisť voči nemu je podľa jeho slov "desivá".

Abrams M-1

Rusi sa desia západných tankov pre Ukrajinu. Sľubujú za ne milióny

30.01.2023 22:14

Spolubojovníci dostanú po pol milióna rubľov, smie ich byť však najviac desať.

Belgicko Brusel Nôž Útok

Útok nožom na bruselskej stanici si vyžiadal troch zranených

30.01.2023 21:25

Podozrivý útočník je polícii známy pre svoje "psychické problémy".

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.