Založ si blog

Poďakovanie Zuzane Kovačič Hanzelovej za propagáciu literárnych a kulturologických podujatí Matice slovenskej

Post z Instagramu Zuz. Kovačič-Hanzelovej a plagáty Matice slovenskej, zdroj: Koktejl

Keď vás roky RT-PS a média hlavného prúdu ignorujú je mimoriadne vzácna každá príležitosť na promovanie vašej činnosti. O to viac si človek váži, ak sa o nej dozvedia aj ľudia mimo vašej „bubliny“. Preto sa chcem verejne poďakovať populárnej žurnalistke, že si všimla plagáty z realizovaných podujatí Matice slovenskej v Bratislave, ktoré už tretí rok organizujem. 

Zuzana Kovačič Hanzelová si pre Instagram odfotila nápis umiestnený pri plagátoch na dverách Dome Matice, ktorý informuje o tom, že plagáty sú ponechané pre informovanie tých, ktorí šíria hoax o nečinnosti Matice! Táto informácia nie je útokom, ale naopak obranou. Reagovala totiž na HOAX, ktorý šírila pani poslankyňa Zora Jaurová o údajnom “nevykazovaní činnosti” Matice. Cit: „…Matica slovenská nevykazuje žiadnu činnosť, ale nové vedenie kultúry ju chce finančne podporovať…”

Na stránke Koktejl sa píše: “Novinárku Zuzanu Kovačič Hanzelovú zaujal odkaz na dverách Matice slovenskej (MS). Keď si ho prečítala, hneď tasila mobil a fotila. „ Plagáty z uskutočnených podujatí sú určené pre tých, ktorí šíria hoax, že Matica nevykazuje činnosť,” píše sa vo vyvesenom odkaze. “Neviem, kde sa zobral tento fenomén nerobiť veci pozitívne, ale stále len proti niekomu,” reagovala Kovačič Hanzelová.”

V Dome Matice slovenskej bolo za posledné roky zorganizovaných niekoľko výnimočných podujatí so žijúcimi osobnosťami (Dalimír Hajko, Jozef Leikert, Vincent Šabík, Pavol Parenička, Anton Hykisch a iní), ale aj k výročiam už nebohých dejateľov či umelcov (Vladimír Mináč, Roman Kaliský, Jozef Kroner, Jozef Murgaš, Hurban III.). Okrem toho v budove funguje improvizovaná galéria, ktorá obsahuje popredné diela slovenského výtvarného umenia (Fulla, Hložník, Harangozó, Kulich, Lazinovská, Dubay, Brunovský, Chabadová, Kvašňovská atď.). Posledná, v poradí tretia výstava, bola dokonca až v ďalekých mestách Štrasburg a Brusel. Vernisáže sa zúčastnil dokonca aj podpredseda Europarlamentu Marc Angel či europoslankyňa Clara Eugenia Aguilera. Zo Slovenska vernisáž absolvovali Katarína Roth Neveďalová (spoluorganizátorka), Michal Radačovský a Robert Hajšel. Ostatní europoslanci – teda tí, ktorí aktuálne ohovárajú slovenskú vládu – sa podujatia nezúčastnili. Nečudo. Výstava obhajovala hodnotu mieru, národných dejateľov či Slovenského národného povstania, Matice slovenskej a zdravého vlastenctva, čo im zrejme nesedelo do konceptu.

Snáď aj tento instagramový post Zuzany Hanzelovej napokon pomôže propagácii matičnej činnosti (aj keď to samozrejme nebol autorkin zámer). Na záver možno ešte dodať k Hanzelovej komentáru, že ak niekto robí niečo proti niekomu, mohla by si pani moderátorka pozrieť tvorbu svojich kolegov ako je pani Mihočková, ktorá s Danielom Milom a Victorom Breinerom vytvorila dokument, ktorého jediným zámerom je dehonestovať Maticu slovenskú. V tomto jednostrannom dokumente nie je ani jedna pozitívna veta o činnosti Matice slovenskej (vedeckej, kultúrno-odbornej, vydavateľskej, osvetovej, vzdelávacej a i.), naopak dokázateľne konšpiruje a vytvára hoaxy o akomsi prepojení na ruské tajné služby iba preto, že sa jedného matičného podujatia zúčastnil aj vedec ruskej národnosti. Toto je v skutočnosti tá činnosť proti niekomu, nie literárne a kulturologické podujatia.

Zaujímavé podujatia v Matici slovenskej Bratislava sú zaznamenané aj na videách:

Streľba na premiéra je aj streľbou na nás – všetkých občanov demokratickej Slovenskej republiky

18.05.2024

Sú momenty v dejinách, kedy je mlčať hriech. Je 16. máj 2024 a začínam písať tento článok. Slovensko sa spamätáva z brutálneho pokusu o vraždu premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica. Celé Slovensko len pred pár hodinami zažívalo situáciu, ktorá sa ešte nikdy v slovenských dejinách nestala. Päť výstrelov bolo vystrelených v dôsledku dlhoročného vymývania [...]

Matica slovenská neverí proklamovanému postoju mediálneho mainstreamu (a ja ešte dodávam zopár postrehov)

17.05.2024

Ďalší text, ktorý ja ako občan demokratickej Slovenskej republiky, ktorá si demokraticky zvolila vládu, jednoznačne podpisujem: Matica slovenská sa dôrazne ohradzuje voči špekuláciám a klamstvám, ktoré o nej v súvislosti s údajným členstvom atentátnika Juraja Cintulu v Matici slovenskej, šíria viaceré liberálno-progresívne internetové novinové portály. Vlastníci [...]

Podpísal som prehlásenie Matice slovenskej k atentátu na predsedu vlády: Ostro odsudzujeme tento nehanebný zločin, príčina je v dlhodobých útokoch na čelných predstaviteľov vlády

16.05.2024

Matica slovenská ostro odsudzuje atentát na premiéra Fica Matica slovenská praje predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi rýchle a skoré zotavenie. Zároveň ostro odsudzujeme tento nehanebný zločin, ktorý bol spáchaný na jedného z najvyšších ústavných činiteľov SR. Tento počin je bezprecedentným útokom na slovenskú demokraciu a štátnosť. Príčinu vidíme hlavne v [...]

india, požiar

Najmenej 20 ľudí prišlo o život pri požiari v herni na západe Indie

25.05.2024 18:22

Úrady tvrdia, že medzi mŕtvymi sú aj deti.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

zelenskyj

Zelenskyj: Prímerie by teraz Putin zneužil. Straty? Na jedného Ukrajinca osem Rusov

25.05.2024 16:55

Putinovi absolútne nezáleží na svojich ľuďoch, civilistoch ani vojakoch, myslí si ukrajinský prezident.

PhDr. Lukáš Perný, PhD.

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 255
Celková čítanosť: 830679x
Priemerná čítanosť článkov: 3258x

Kategórie