Založ si blog

VIDEO: Ilona Švihlíkova na diskusii DAVu

V predstihu si môžete zdarma pozrieť nezostrihané video Igora Jurečku z pilotnej relácie Romana Michelka, ktorú spustil na platforme DAV DVA. Prvým hosťom bola česká ekonómka Ilona Švihlíková. Zostrihanú verziu pripravujeme.

doc. Ing. Ilona ŠvihlíkováPh.D. (* 1. října 1977 Praha[1]) je česká ekonomka. Absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze,[2] kde vystudovala obor mezinárodní obchod a komerční jazyky. Ve své diplomové práci se věnovala tématu „Postavení Německa ve vývoji evropské ekonomické integrace“Doktorát obhájila v roce 2006 na Katedře politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE disertační prací „Politické aspekty globalizace“.[3] Původně působila na VŠE jako asistentka, a to v týmech germanistky Věry Höppnerové a politoložky Vladimíry Dvořákové. Dnes působí na Institutu globálních studií UJAK Praha, kde mj. spolupracuje s politologem Oskarem Krejčím. Jejím hlavním oborem jsou mezinárodní ekonomické vztahy, různé aspekty globalizace, měnové otázky, energetická bezpečnost a obecně souvislosti mezi ekonomikou a politikou (především daňová problematika). V roce 2011 úspěšně dokončila habilitační řízení na slovenské Fakultě politických věd a mezinárodních vztahů Univerzity Matěje Bela v Banskej Bystrici a získala hodnost docent.[4] V roce 2010 byla vydána její první monografie „Globalizace a krize“.[5] Publikovala a publikuje v internetových mediích, jako např. v Britských listechE15, Pro a Proti nebo Deníku Referendum. Publikuje také i v zahraničí  SlovenskoNěmeckoRakouskoVelká Británie). Ve svých příspěvcích a vystoupeních mj. kritizuje globalizaci světové ekonomiky. Ilona Švihlíková, Adam Votruba a Veronika Sušová-Salminen společně založili a vedou webový časopis !Argument (casopisargument.cz).[6] Je koordinátorkou občanské iniciativy Alternativa Zdola, která která mimo jiné hledá alternativní ekonomické systémy,[7] klade si za cíl podporu komunitníhohnutí[8] a vznik novodobých družstev.[9]

 

Redakcia s Ilonou Švihlíkovou (Lukáš Perný, Janošovsky, Michelko, Švihlikova, Mýtnik, Ondriáš)

Kniha o Ladislavovi Novomeskom nominovaná v súťaži

21.07.2018

Práve som sa dozvedel, že moja kniha (Perný, Lukáš: Kultúrna revolúcia Laca Novomeského, 2017) sa dostala do hlasovania Kniha Záhoria 2017 (Záhorskej knižnice). To je pre mňa veľká česť. viac »

Videoblog: Reportáž zo žatvy vo fungujúcom poľnohospodárskom družstve

18.07.2018

Reportáž TV DAV priamo z prostredia pracujúcich ľudí, ktorá približuje autenticky život v poľnohospodárskom družstve a družstevné princípy. Pozrite si viac vo videu. https://youtu.be/6xhdWW5ysBw

VIDEO: Konferencia o DAVe, prišiel aj syn pôvodného DAVistu Daniela Okáliho

15.07.2018

Občianske združenie DAV DVA zorganizovalo v Bratislave historicko-politologickú konferenciu Davisti a dnešok (Odkaz DAVistov pre 21. storočie, Historické analógie vzniku DAVu v 20. a 30. rokoch viac »

Afrín

Turecký súd potvrdil dlhé väzenie pre dvoch Čechov, na odvolanie môžu zabudnúť

23.07.2018 18:23

Turecký najvyšší súd potvrdil Čechom Markéte Všelichovej a Miroslavovi Farkasovi trest šesť rokov a tri mesiace väzenia za spoluprácu s kurdskými milíciami.

bitcoin

Kurz bitcoinu sa zotavuje, vyšplhal sa na dvojmesačné maximum

23.07.2018 18:16

Bitcoin sa zotavuje z víkendového výpredaja a jeho kurz, ktorý smeruje už k hranici 8000 USD (6828,27 eura), v pondelok vyskočil na 2-mesačné maximum.

vybuch, bebravska, policia, vysetrovanie,

Výbuch zničil prevádzku zdravotnej pedikúry

23.07.2018 18:10, aktualizované: 18:15

Časť steny v dvojposchodovej budove na Bebravskej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa vyrazila explózia.

trump, putin

Trumpova odpoveď kritikom: Putinovi som v ničom neustúpil, tvrdí

23.07.2018 17:58

Americký prezident Donald Trump sa podľa tvítu počas minulotýždňového bilaterálneho stretnutia s ruským prezidentom Vladimirom Putinom "ničoho nevzdal".

Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 324843x
Priemerná čítanosť článkov: 2776x

Autor blogu

Kategórie