Založ si blog

VIDEO: Ilona Švihlíkova na diskusii DAVu

V predstihu si môžete zdarma pozrieť nezostrihané video Igora Jurečku z pilotnej relácie Romana Michelka, ktorú spustil na platforme DAV DVA. Prvým hosťom bola česká ekonómka Ilona Švihlíková. Zostrihanú verziu pripravujeme.

doc. Ing. Ilona ŠvihlíkováPh.D. (* 1. října 1977 Praha[1]) je česká ekonomka. Absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze,[2] kde vystudovala obor mezinárodní obchod a komerční jazyky. Ve své diplomové práci se věnovala tématu „Postavení Německa ve vývoji evropské ekonomické integrace“Doktorát obhájila v roce 2006 na Katedře politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE disertační prací „Politické aspekty globalizace“.[3] Původně působila na VŠE jako asistentka, a to v týmech germanistky Věry Höppnerové a politoložky Vladimíry Dvořákové. Dnes působí na Institutu globálních studií UJAK Praha, kde mj. spolupracuje s politologem Oskarem Krejčím. Jejím hlavním oborem jsou mezinárodní ekonomické vztahy, různé aspekty globalizace, měnové otázky, energetická bezpečnost a obecně souvislosti mezi ekonomikou a politikou (především daňová problematika). V roce 2011 úspěšně dokončila habilitační řízení na slovenské Fakultě politických věd a mezinárodních vztahů Univerzity Matěje Bela v Banskej Bystrici a získala hodnost docent.[4] V roce 2010 byla vydána její první monografie „Globalizace a krize“.[5] Publikovala a publikuje v internetových mediích, jako např. v Britských listechE15, Pro a Proti nebo Deníku Referendum. Publikuje také i v zahraničí  SlovenskoNěmeckoRakouskoVelká Británie). Ve svých příspěvcích a vystoupeních mj. kritizuje globalizaci světové ekonomiky. Ilona Švihlíková, Adam Votruba a Veronika Sušová-Salminen společně založili a vedou webový časopis !Argument (casopisargument.cz).[6] Je koordinátorkou občanské iniciativy Alternativa Zdola, která která mimo jiné hledá alternativní ekonomické systémy,[7] klade si za cíl podporu komunitníhohnutí[8] a vznik novodobých družstev.[9]

 

Redakcia s Ilonou Švihlíkovou (Lukáš Perný, Janošovsky, Michelko, Švihlikova, Mýtnik, Ondriáš)

Hudba: Miloslav Kollár & Lucas Perny: EP 2018

04.11.2018

Kde inde sa pochváliť s vlastnou muzikou, ak nie na blogu. Takže priatelia, môžete si vypočuť nové EP Miloslav Kollár & Lucas Perny v štýle zeuhl, krautrock a ethno. A to na nasledujúcom viac »

Najobľúbenejšie filmové melódie od Zdenka Lišku

14.10.2018

Bez hudby sa žiť nedá. Silná a atmosferická hudba dáva životu úplne iný, nový rozmer. A špeciálne filmová hudba. Tá dokáže preniknúť až do toho najbližšieho vnútra človeka. Ovládnuť viac »

Revolučný klip Elánu videlo už 30 tisíc ľudí

27.09.2018

Pozrite si ho aj vy... dnes nebudem nič písať. Toto video je viac než tisíc článkov... Klip o svete, v ktorom žijeme. Česť pamiatke Fidelovi Castrovi. Sme radi, že klip, ktorého autorom je viac »

Kim Čong-un

Kim Čong-un sa pochválil novou strategickou zbraňou

16.11.2018 01:27

Severokórejské štátné médiá informovali, že armáda pod dohľadom vodcu Kim Čong-una úspešne otestovala novú technologicky vyspelú strategickú zbraň.

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 127
Celková čítanosť: 365328x
Priemerná čítanosť článkov: 2877x

Autor blogu

Kategórie