Založ si blog

Michal Havran nie je žiadny ľavičiar, ale pravicový liberál

Havran zaútočil na Luboša Blahu, pretože sa dotkol nedotknuteľnej modly – Andreja K. Takže napísal niečo o ľavici do denníka, ktorý vlastní finančná skupina Penta, ba dokonca ako správny ľavičiar tento článok zamkol, takže z celej solidarity si ho ani len nemôžete prečítať do konca. Týmto sa chcem verejne zastať Ľuboša Blahu ako jediného aktívneho (zdôrazňujem aktívneho) slovenského autenticky ľavicového politika.

„Zhodli sme sa, že demokratický kapitalizmus je najlepší systém.“ Michal Havran, Večera s Havranom, 2014

Michal Havran si dlhodobo pletie ľavicu s ultra-pravicovým liberalizmom. S liberalizmom skombinovaným so silnou dávkou politickej korektnosti k vládnúcej triede a nadnárodnej elite. Michal Havran nie je ľavičiar, ale lacný liberálny fanatik, ktorý je absolútne mimo reality a chŕli nenávisť na každého, kto nesúhlasí s jeho kaviarenskou optikou sveta. Aby bolo jasno – ľavičiari presadzujú myšlienky sociálnej spravodlivosti, podporujú kolektívne vlastníctvo výrobných prostriedkov, ekonomickú demokraciu, družstevníctvo, sociálne a občianske práva obyvateľov. Skutoční ľavičiari (a nie pózeri ako Havran) sa zastávajú v prvom rade záujmov väčšiny (pracujúcich a vykorisťovaných, nezamestnaných, deklasovaných, dôchodcov, bezvládnych a chorých), a nie pózersky individualistických záujmov sexuálnych menšín, ktoré presadzuje ako pseudo-ľavicovú agendu nadnárodná elita. Isteže existuje čosi ako liberálna ľavica, no po prečítaní desiatok kníh predovšetkým anglo-americkej ľavice čoraz viac pochybujem, že týmto ľuďom ide o naplnenie sociálnych práv občanov. Pod falošnou vlajkou rádoby ľavice podporujú neoliberálne opatrenia a zatvárajú si oči aj pred agresívnou imperiálnou politikou Spojených štátov Amerických. Súhlasím s Ľubošom Blahom, keď tvrdí – ak chce ľavica prežiť, musí sa oddeliť od liberálov. Aspoň tých slovenských. Hovorí to človek, ktorý si už niečo o tzv. ľavicovom liberalizme načítal a napísal o ňom niekoľko kníh. Takže na tom niečo bude.

Pre mňa je ľavica boj za sociálne spravodlivú spoločnosť a pre mňa je ľavica boj proti nadnárodnému globálnemu kapitalizmu, za skutočné oslobodenie ľudí od vykorisťovania a útlaku. Slušne zaplatení, rádoby-ľavičiari s chuťou útočia na autentických ľavičiarov. Nazývajú ich extrémistami, boľševikmi, stalinistami a kadečím možným, aby ich mohli diskreditovať len preto, že im ide skutočne o vec. Prečo to asi robia?

A ešte základné politologické školenie pre Michala Havrana: komunizmus ako finálna fáza dejinného vývoja, ako beztriedna spoločnosť zbavená vykorisťovania a útlaku, je historickým cieľom ľavice z filozofického, sociálneho, politického a ekonomického hľadiska. Komunizmus v rôznych formách a predstavách je historickým poslaním ľavice už od čias Thomasa Mora až po Karla Marxa. Nuž, a ak niekto nazve Václava Havla zodpovedného za humanitárne bombardovanie ľavičiarom (ako to urobil Michal H.), tak to snáď nepotrebuje ani komentár.

A ešte na záver. Mám rád havranov, sú to inteligentné stvorenia. Niektorí sa dokonca naučili rozprávať. Ale Michal Havran k ním nepatrí.

A kto chcete vedieť niečo o Havranovom prerode z ľavičiara na liberála, ďalšie informácie pod videom.

Od socialistu k liberálnemu fanatikovi:
Nemal som za čo hanbiť. Tam kde som žil sa k socializmu hlásilo to všetko najlepšie v krajine. Hovorím o Francúzsku, v akademických a novinárskych kruhoch…odmietanie neoliberálneho systému a nemilosrdného kapitalizmu, v ktorom žijeme, je teologickou prioritou. Oni to samozrejme hovoria troška iným jazykom. Hovoria o milosrdenstve, spolupráci, o spoluúčasti na osude iných, ale podstata je stále istá, pretože je tu systémový problém.“ Michal Havran, Stanica Žilina-Záriečie, 18. októbra 2012

Tento článok je dôkaz toho, aký je Michal Havran oportunistický chameleón. Netajím sa tým, že som tohto človeka kedysi uznával a práve pre takéto komentáre, ktoré by dnes, spriahnutý s tou istou sebrankou,ktorú kedysi pranieroval, určite nenapísal. Havran sa verejne zastal Novomeského ako komunistu a dokonca odsúdil Kalmusa. Sci-fi? Píše sa rok 2011…:
Novomeského komunizmus je problémom iba pre tých , ktorí spájajú akúkoľvek kritiku nespravodlivosti so zločinnými ideológiami….Pán Kalmus, ale aj poslanci OKS s iniciatívou na prijatie zákona o zákaze propagácie komunizmu by možno chceli, aby sme začali odstraňovaním Novomeského sôch a pokračovali napríklad zákazom jeho poézie. … Problém by mohla mať aj avizovaná výstava Picassa. V prípade, že by sa jej kurátorom podarilo na Slovensko prepašovať nejaké obrazy tohto notorického komunistu, pán Kalmus by ich mohol ísť nasprejovať.“ HAVRAN, M.: Hlúposťou proti komunizmu. In: Jetotak.sk, 2011

A ktože to podpísal petíciu v prospech Kalmusa s Lorenzom v roku 2015?

Na záver si vypočujte song o tom, že múdrosť môže občas prísť aj zdola…

Hudba: Miloslav Kollár & Lucas Perny: EP 2018

04.11.2018

Kde inde sa pochváliť s vlastnou muzikou, ak nie na blogu. Takže priatelia, môžete si vypočuť nové EP Miloslav Kollár & Lucas Perny v štýle zeuhl, krautrock a ethno. A to na nasledujúcom viac »

Najobľúbenejšie filmové melódie od Zdenka Lišku

14.10.2018

Bez hudby sa žiť nedá. Silná a atmosferická hudba dáva životu úplne iný, nový rozmer. A špeciálne filmová hudba. Tá dokáže preniknúť až do toho najbližšieho vnútra človeka. Ovládnuť viac »

Revolučný klip Elánu videlo už 30 tisíc ľudí

27.09.2018

Pozrite si ho aj vy... dnes nebudem nič písať. Toto video je viac než tisíc článkov... Klip o svete, v ktorom žijeme. Česť pamiatke Fidelovi Castrovi. Sme radi, že klip, ktorého autorom je viac »

Kim Čong-un

Kim Čong-un sa pochválil novou strategickou zbraňou

16.11.2018 01:27

Severokórejské štátné médiá informovali, že armáda pod dohľadom vodcu Kim Čong-una úspešne otestovala novú technologicky vyspelú strategickú zbraň.

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 127
Celková čítanosť: 365327x
Priemerná čítanosť článkov: 2877x

Autor blogu

Kategórie