Založ si blog

USA opäť porušili medzinárodné právo, 7. apríla bol svet na prahu globálnej vojny

Nová studená vojna vrcholí: USA porušili medzinárodné právo a zaútočili na suverénnu Sýriu, čím zároveň podporili terorizmus a ISIS, USA si tak zapísali ďalšiu do dlhého zoznamu vojnových intervencií (tento krát dokonca bez povolenia OSN), Americké útočné lode sú pri Kórei (pripustili možný útok), vojská v Pobaltí sú pripravené (kolaborujúci Slováci sú medzi nimi), Ruské ministerstvo prerušilo horúcu linku s Pentagónom, Ukrajina je v plameňoch občianskej vojny, v New Yorku práve prebiehajú protivojnové demonštrácie, policajné zložky mlátia ľudí (dvoch zatkli), teroristické útoky na dennom poriadku, cenzúra a kriminalizovanie nepohodlných pod zámienkou boja s konšpiráciami či informačnej vojny začína byť bežnou realitou. Dalo by sa povedať, že v prípade, že by Vladimír Putin reagoval neuvážene, mohli sme už dnes byť v globálnej vojne. Nemci odmietajú bojovať proti Sýrii. Trump zvažuje sankcie voči Rusku  pre odsúdenie vojenskej intervencie v Sýrii. Bašar Asad reaguje na agresiu USA nasledujúcimi slovami: „Touto agresí utrpěly USA při dosahování svých cílů ve snaze pozvednout bojový duch jimi podporovaných teroristických skupin po vítězstvích syrské armády a lidu, které dokázaly, že hodlají zlikvidovat terorismus na každém kousíčku syrského území, fiasko.”

  1. Trump začal vojnu proti Sýrii, a suverénne zvolenému prezidentovi Asaddovi. Všetko sa dokonale skomplikovalo. Rád by som k tomu niečo dodal, najmä pre pánov principiálnych, ale rovnako aj pre liberálnych fanatikov na svoju obranu – Trump je a bol miliardár a kapitalista, avšak pred voľbami prisľúbil zmenu zahraničnej politiky USA a najmä možnosť mierovej cesty, pred vojnovou, ktorú napríklad otvorene deklarovala Hillary Clinton (napr. „Ako prezidentka budem presadzovať to, aby kybernetický útok bol chápaný rovnako závažne ako hociktorý iný útok proti USA. Budeme pripravení odpovedať politicky, ekonomicky aj vojensky..“ ) – napokon aj stále deklaruje.
  2. Teda, žena ktorá bola podľa Wikileaks preukázateľne financovaná z tých istých zdrojov čo Islamský štát a ktorá sa tešila zo smrti Kaddafiho. Hlas Trumpovi bol teda iba rezignáciou a protestom proti nej a tak som to vždy aj vnímal. Prvé frustrácie prišli už po voľbách vo vzťahu Trumpa ku Kube a Číne, preto som napríklad odmietol o Trumpovi písať článok. USA s Trumpom, či bez Trumpa naďalej pokračujú vo svojej expanzívenej a neokolonialistickej politike a všetci antisystémoví voliči, ktorí dali Trumpovi hlas v nádeji menšieho zla (iba z hľadiska o päť minút 12 ku apokalypse) boli oklamaní. Akékoľvek ďalšie vyjadrenia sú zbytočné a všetci “odborníci na geopolitiku” by si mali hlavne uvedomiť, že veci v roku 2017 nie sú také jednoduché ako si zrejme myslia.
  3. Vedec a politik, Karol Ondriáš vo svojom blogu pripomína: “Pokiaľ je doteraz známe, ako súčasť štátneho terorizmu, USA bombardovali vojenské objekty v Sýrii z dvoch lodí (59 rakiet Tomahawk). Dôvody bombardovania, prezident USA Trump, vo svojom prejave pre morálne a mentálne retardovaných uviedol veľmi jasne, citujem aspoň pár viet: “Dnes večer, vyzývam všetky civilizované národy, aby sa k nám pripojili v snahe ukončiť zabíjanie a krviprelievania v Sýrii a tiež k ukončeniu terorizmu všetkého druhu a všetkých typov,”
    Ďalší dôvod: “(bombardovanie zabezpečuje) vitálne národné bezpečnostné záujmy Spojených štátov, aby sa zabránilo a odradilo šíreniu a používaniu smrtiacich chemických zbraní.”
    Pre nás komunistov, teroristický útok USA v Sýrii je len ďalší v poradí zločin proti ľudskosti, ako periodicky sa opakujúci produkt zločinov kapitalizmu. Som zvedavý, ako Vaša slovenská vojenská admiralita prijme výzvu Trumpa, a pripojíte sa k civilizovaným národom, bojovať bombardovaním za spravodlivosť, mier a harmóniu, pokiaľ tieto hodnoty nakoniec nezvíťazia?
  4. Pripájam aj status zo sociálnej siete od jediného poslanca NRSR, Ľuboša Blahu, ktorý pripomenul hrozbu imperialistickej politiku USA a špinavé taktiky slovenských médií:
    Najhoršie veľmoci sú paradoxne tie, čo predstierajú demokraciu a univerzálne morálne záväzky (akože chcú bombami všade chrániť ľudské práva a demokraciu a tak)…. Ony potom vlastne pred každou svojou vojenskou agresiou musia vytvoriť nejakú humanitárnu katastrofu, na ktorú akože morálne reagujú a zachraňujú svet pred čírym zlom. Lenže problém je, že len idiot by napríklad používal chemické zbrane a vytváral tým zámienku pre útok proti sebe. A tak treba vytvárať dlhodobú ilúziu, že nepohodlní lídri sú vlastne šialenci, magory, idioti, ktorí konajú nezmyselne, surovo a absurdne, lebo im proste totálne šibe. Asad, Kim, Hussain, Putin, Maduro. Oni proste musia byť hlúpe krvavé monštrá, aby každý na Západe veril, že konajú aj proti svojim záujmom, len tak z roztopaše, pretože majú obsedantnú chuť vraždiť, proste psychopati. A potom príde spanilá armáda Demokracie a pred týmito psychologickými sviňami zachráni svet… Inak, musí to byť celkom fuška vytvárať okolo každej agresie takýto moralistický “Hollywood”. Tvorcov týchto frašiek potom musí ísť poraziť, keď nakoniec aj tak nikto neverí, že zlý šialený diktátor fakt použil chemické zbrane. A ešte aj ultratendenčná slovenská Markíza v správach naznačí, že vlastne nebolo v záujme Asada použiť chemické zbrane – a že prečo by to dopekla robil? Už ani Markíza (!!!) neverí rozprávkam o šialených psychopatickych vrahoch, no nepiclo by vás? No jo, svet už nie je, čo býval – už ani slovenské médiá (okrem Denníka N a SME, prirodzene) nezožerú každú americkú sprostosť. A čo potom ľudia, čo používajú mozog? Čo si teraz USA počnú? Akosi už nikto neverí, že zachraňujú svet pred čistým zlom a ľudia tušia, že si len hľadajú zamienky pre nový Irak – chudáci, je mi ich ľúto, v takomto neprajnom prostredí sa už snáď ani nedá viesť stará dobrá americká hrdinská vojna za ľudské práva, čo si teraz počnú?”

Správy 7. apríla 2017: Ruské ministerstvo obrany prostřednictvím vojensko-diplomatického kanálu předalo Pentagonu nótu, ve které oznámilo, že přerušuje horkou linku, která má předcházet leteckým kolizím v Sýrii, oznámil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov. Akcia USA bola na hrane stretu s Ruskom. Napísal to na svojom facebookovom profile ruský premiér Dmitrij Medvedev. Podľa Medvedeva prezident Donald Trump tak demonštroval svoju nesamostatnosť a závislosť na americkom establishmente. Daily Mail smazal článek z roku 2013 o plánu USA organizovat chemický útok v Sýrii. Ruský prezident Vladimir Putin pokládá americké údery po Sýrii za agresi proti svrchovanému státu, což je porušením mezinárodního práva. Kto to ešte nepochopil?

Otvorená vojenská intervencia USA v Sýrii a v EÚ začali platiť prísnejšie kontroly ľudí cestujúcich mimo Schengen (samozrejme, nie smerom dnu, ale smerom von)…súvislosti náhodné… V prípade vypuknutia vojny teda ani nebude kam ujsť, budeme tu v obkľúčení a odsúdení na smrť. Pamätajte na moje slová…

Zastaví niekto toto šialenstvo alebo nás čaká scenár z filmu Dr. Strangelove?

Možný scenár živého prenosu z OSN už o pár mesiacov…

Preklad z tituliek:
– Ještě pořád je naděje zachovat jádro lidského druhu.Šlo by to docela snadno.Na dně některých hlubších důlních šachet. Radioaktivní záření nepronikne do hloubky nad tři sta metrů. Za několik týdnů by se mohly zvětšit obytné prostory.
– Jak dlouho bychom tam zůstali?
– Tak počkejte …
– Řekl bych, že asi tak sto let. Pane prezidente. Atomové reaktory mají nekonečné zásoby energie. Ve sklenících se vypěstují rostliny.Můžou se chovat zvířata a zabíjet na maso.Bude nutné udělat rychlý průzkum dostupných důlních šachet. Odhaduji, že se do nich vejde několik set tisíc lidí. Nerad bych určoval, kdo zůstane|nahoře a kdo půjde dolů. To by mohl snadno zvládnout i počítač.Nastaví se tak, aby zohledňoval věk, zdravotní stav, plodnost, -inteligenci a typický vzorek potřebných dovedností.
Nevyhnutně musí být začleněni|vládní a vojenští činitelé, – aby byly zachovány principy vůdcovství a tradice. Rozmnožovali by se jak kobylky, neměli by nic jiného na práci. Při poměru deseti žen na jednoho muže — by za 20 let dosáhli současného hrubého národního produktu.”

V čom to žijeme? Je to stále kapitalizmus? Aké sú znaky dnešného sveta a aké sú alternatívy?

23.09.2017

Článok bol publikovaný na webe ZEM&VEK v roku 2015, táto verzia je doplnená o nové poznatky. Nasledujúce poznatky som získal po piatich rokoch podrobného štúdia súčasných filozofických viac »

Zoznam cudzích vlád, ktoré USA zvrhli alebo sa snažili zvrhnúť po 2. svetovej vojne

12.09.2017

Americký publicista a historik Wiliam Blum spísal zoznam cudzích vlád, ktoré USA zvrhli (označené*) alebo sa snažili zvrhnúť po 2. svetovej vojne (http://www.informationclearinghouse.info/article39625.htm): viac »

Právo na dôstojný život

25.08.2017

Slušný a cnostný pracujúci človek na Slovensku zarobí od 300 do 600€. Táto pracujúca chudoba žijúca od výplaty k výplate sa dnes nazýva strednou vrstvou. Napriek tomu, že štátni zamestnanci viac »

CZECH-ELECTION/

Ohlasy svetových médií na české voľby: Vyhral populista Babiš

21.10.2017 20:46, aktualizované: 21:04

Na výsledky českých volieb reagujú svetové médiá aj agentúry.

medved, kontajner

Spoločná poľovačka stála život medvedicu

21.10.2017 20:26

O život prišla ďalšia tatranská medvedica, zastrelil ju príslušník rovnakého poľovníckeho združenia ako v prípade medializovanej samice Ingrid.

katalánsko, barcelona

Puigdemont: postup Madridu je najhorším útokom od čias Franka

21.10.2017 19:42, aktualizované: 21:41

V Barcelone demonštruje 450 000 ľudí za nezávislosť Katalánska.

spánok, nespavosť, hodiny, budík, noc, posteľ, stres, vstávanie

Na budúci víkend sa znovu mení čas

21.10.2017 19:19

V noci zo soboty 28. na nedeľu 29. októbra vrátime ručičky o 3:00 späť na 2:00 a pospíme si tak o hodinu dlhšie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 245542x
Priemerná čítanosť článkov: 2698x

Autor blogu

Kategórie