Založ si blog

Nová studená vojna

Od januára sme teda oficiálne v studenej vojne. Donedávna o tom ešte nehovorili otvorene, no dnes je už aj v oficiálnych mainstreamových médiách zverejnené jasne: že stovky vojakov a vojenskej techniky na hraniciach s Poľskom sú tu proti „ruskej hrozbe“. Pozrite si odpoveď poľského vojaka na túto agresiu. So súhlasom mienkotvorných médii a bez jedinej kritiky sa nieslo informovanie o obsadení Poľska armádou USA, bez referenda, bez súhlasu národa.

Isteže, americkí a izraelskí agenti skrytí v našich kultúrnych inštitúciách a médiách majú stanovisko jasné – Rus je náš nepriateľ, zriekli ste sa svojej suverenity vstupom do NATO a EÚ, musíte poslúchať a nemáte právo na nezávislosť vášho národa od vojenských štruktúr (teda v prípade globálnej vojny bude krvácať národ v mene liberálno-demokratického globálneho poriadku).

Paradoxne to hovoria tí istí, ktorí majú plné ústa moralizovania o vstupe vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 (i keď, samozrejme, zabúdajú na organizovanú kontrarevolúciu či vojská NATO, ktoré boli v tom čase – studenej vojny – pripravené na hraniciach s NSR). Tí istí, ktorí sa oháňajú okupáciou dnes so súhlasom a lojalitou k transatlantickým štruktúram vítajú tých, ktorí chcú v mene záujmov svetového policajta rozsievať smrť a vyvolať najväčší konflikt v dejinách planéty. Môžeme iba dúfať, že ich moc je na konci.

Totálnym výsmechom do tváre je informácia, že operácia Atlantické odhodlanie má údajne zaručiť mier a stabilitu vo východnej Európe (mier so zbraňou v ruke). V rubrike Koktejl (áno, pre nich je to vlastne len taký „koktejl“) na stránke Aktualít pribudla strohá informácia, bez akéhokoľvek kritického komentára: „Bojový tím obrnenej brigády 3500 vojakmi sprevádza vyše 400 pásových vozidiel a približne 900 kolesových vozidiel vrátane 87 tankov, 18 samohybných húfnic Paladin, vyše 400 viacúčelových kolesových vozidiel Humwee a 144 bojových pechotných vozidiel Bradley.

Donald Trump reagoval jasne: „Mať dobré vzťahy s Ruskom je dobrá vec. …máme dosť problémov na celom svete bez toho, aby sme mali ešte ďalší.“ Či je tento postoj iba jeho taktikou v geopolitike, alebo mu skutočne ide o koniec novej studenej vojny, ukážu už nasledujúce dni.

Svet novej studenej a údajnej „hybridnej vojny“ (ktorú si, mimochodom, sami vymysleli) založený na bezhraničnom pritakávaní podmienkam NWO zo strany korporátnych médií, politikov a tretieho sektora naberá na absurdnosti. Začnime pekne touto vetou: „Najnovšie aktivity Ruska s cieľom podkopať americký liberálno-demokratický poriadok boli podľa nich výrazne väčšieho rozsahu ako v minulosti.“ (agentúra SITA). Teda liberálno-demokratický svetový poriadok? Tentoraz už bez pretvárky?

Hľadanie hybridných hrozieb a údajne všadeprítomnej nebezpečnej „ruskej hrozby“ pripomína Kafkovho hrdinu z románu Zámok, v ktorom sa istý zememerač pokúša dostať do tajomného zámku v obkolesení paranoidných čudákov. Samotná existencia zámku je však na čitateľovi.

Šialenstvo súčasného sveta potvrdzujú aj dokumenty tajných služieb o údajnom ovplyvňovaní amerických volieb proruskými trollmi. Nie je až tragikomicky vtipné, ak publikovanie pravdivých informácii (Assange, Wikileaks) o financovaní kampane Hillary Clintonovej považujú tí istí, ktorí na všetkých frontoch bojovali proti Trumpovi (a to z pozície sily mainstreamových médií), za „ovplyvňovanie volieb“? Vo svete týchto chorých ľudí je teda každý kriticky mysliaci jedinec hrozbou liberálno-demokratického poriadku. Toho poriadku, ktorý rozsieval smrť v Juhoslávii, Lýbii, Afganistane, Iraku a stále rozsieva na Ukrajine; a toho istého poriadku, ktorý Snowden a Assange tak dokonale odhalili v uniknutých tajných dokumentoch?

Takže ak nie ste hlupák, možno už zajtra ráno uvidíte v zrkadle hrozbu vašej vlastnej bezpečnosti. Mimochodom, všimnite si, ako sa vojnoví štváči radi odvolávajú na slová ako mier, bezpečnosť, obrana, sloboda a pod. Posledný agonický kopanec Obamovho establišmentu bolo vyhostenie ruských diplomatov, na čo zareagoval Vladimír Putin s vtipnou pozvánkou na silvestrovskú párty.

Vyberiem ešte jeden príklad Kafkovskej absurdity súvisiacej so súčasnou studenou vojnou. Europoslankyňa Jana Žitňanská sa bojí alternatívnych médii, ktoré „možno budú financované z Kremľa“, žiada o finančnú podporu „nezávislých médií“ (pochopiteľne, závislých od štruktúr NATO a EÚ a, áno, dobre čítate, to slovo nezávislých tam bez hanby použila). Vo svojom paranoidnom videu pre Európske noviny dáva na jednú líniu údajnú ruskú hrozbu a šialencov z ISIS. Potrebuje to komentár? Žitňanská hovorí o overovaní informácií a zároveň použije slovné spojenie „možno financované z Kremľa“. Na záver dokonca uvádza, že údajná „hybridná vojna a podsúvanie dezinformácií“ sú nebezpečnejšie, než používanie klasických zbraní.

V druhom šialenom videu Žitňanská bez hanby konšpiruje o financovaní médií Kremľom, karhá členské štáty, že si neplnia záväzky. Čo sú to záväzky? Strieľať samopalom do Rusov? Do zvolenia Trumpa Európa nepotrebovala vlastnú armádu, no po jeho zvolení sa už začínajú viesť diskusie o európskej armáde. „Sú rôzne návrhy, že by sme možno mali nahradiť NATO, ktoré dnes… je otázne, či bude fungovať… vzhľadom na výsledky amerických volieb…“ hovorí Žitňanská. Je presvedčená (všimnite si to slovo), že by sme si „mali plniť záväzky k NATO“ a priala by si „lepšiu koordináciu medzi krajinami“, ale nemali sa zároveň púšťať do nových bezpečnostných štruktúr, no „mali by sme byť silní vnútri NATO“.

A viete, aký má na to Žitňanská skutočne „hlboký“ filozoficko-ideový dôvod? Lebo NATO „tu je, funguje a má nejakú štruktúru“. Toto by nevymyslel ani Kafka a všetci spisovatelia, ktorí bojovali proti vojne, sa obracajú v hrobe. Žitňanská asi zabúda, že do Europarlamentu ju nedostali ani Nemci, ani Američania, ale Slováci, ktorých záujmy by mala zastupovať a rešpektovať. Globálnu vojnu si prajú iba šialenci. V jednom má však predsa len možno pravdu. Pravda má veru väčšiu silu, než klasické zbrane. Môžete zabiť človeka, no nezabijete myšlienku a toho sa páni z EP, ktorý schválil (179:208) rezolúciu proti ruskej propagande, boja. Europarlament sa skutočne začína meniť na súd z Kafkovho procesu.

A ešte jedna novinka: 11. január uviedli HNonline správu o výcvikovej misii slovenských vojakov na Pobaltí. 152 vojakov má ísť do Pobaltia s cieľom „posilňovania východného krídla NATO“. Bude o tom hlasovať parlament, takže milí čitatelia, dobre sledujte hlasovanie tých, ktorí budú súdení našimi deťmi.

Vymielačka mozgov na rádiu Express

Milá pani Žitňanská, bežný pracujúci človek nevidí na Slovensku žiadnu ruskú hrozbu (možno tak zopár fanatikov ako Smatana, Benčík a Jaslovský a ich jugendi). Bežný pracujúci človek vidí iba denno-denný zápas s biedou a neistotou v kapitalisticko-liberálnom systéme, ktorý mu často nevie zabezpečiť ani len základné podmienky na prežitie a ľudskú dôstojnosť. Zamyslite sa, či náhodou oslabovanie EÚ nie je práve v tom, že nevie zabezpečiť svojim občanom ten nový svet harmónie a luxusu, ktorý sľubovala. Bežný človek vidí, že miliardári sa prežierajú, kým chudoba trpí a páni sa hrajú svoje hry.

A na záver: bežný slovenský pracujúci človek vám nebude určite bojovať vo vašej špinavej vojne a už vôbec nie proti vlastným východným bratom (história hovorí, že aj vďaka štvaniu Slovákov proti Rusom vzniklo Slovenské národné povstanie). Môžete financovať, koľko chcete, je tu však jedna pravda, ktorú nikdy nespochybníte – vojna je svinstvo! A ľudia to dobre vedia.

Článok bol publikovaný v ZEM A VEK

Z knižnice utopického socializmu: Tommaso Campanella a utópia v znamení Slnka

21.01.2019

Článok vyšiel pôvodne pre DAV DVA (PERNÝ, Lukáš. Z knižnice utopického socializmu: Tommaso Campanella a utópia v znamení Slnka [online]. DAV DVA - kultúrno-politický magazín, 2019. Dostupné viac »

Filozof Ľuboš Blaha proti ministerstvu

13.01.2019

„Vojny sú nesporným zlom; pôsobia straty na životoch a majetku, a námaha, ktorá sa na ne vynakladá, je viac ako dostatočná, aby pri rozumnom použití zabezpečila ľudstvu trvalý blahobyt.“ viac »

VIDEO: Uvedenie knihy a diskusia o alternatívach sociálnej transformácie, ktoré ponúkajú anglo-americkí sociálni filozofi

15.12.2018

Aké praktické alternatívy ponúkajú anglo-americkí sociálni filozofi – uvedenie novej knihy Lukáša Perného "Vybrané kapitoly zo súčasnej anglo-americkej sociálnej filozofie" s osobnosťami viac »

Al Gore, Davos

Davos: Roboty ľudí nenahradia

23.01.2019 08:00

Priemyselne jednoduchú prácu vo fabrikách čoraz viac vytláčajú roboty. Aj na Slovensku už dnes existujú pracoviska, kde pracuje viac robotov ako ľudí.

BANSKÁ BYSTRICA, požiar, bytovka, panelák, hasiči

Po požiari internátu previezli do bratislavských nemocníc osem ľudí

23.01.2019 07:23, aktualizované: 08:01

Pri udalosti zasahovalo 43 hasičov z Bratislavy a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách s 11 kusmi hasičskej techniky.

kongres, donald trump, snemovňa reprezentantov

Snemovňa reprezentantov schválila zákon, ktorý má brániť USA vystúpiť z NATO

23.01.2019 06:43

Zákon sa objavil v situácii, NATO otriasajú spory o výdavky na obranu či rozdielne názory na dohodu o iránskom jadrovom programe.

Minister

VIDEO Stanica Luhanska: Keď sa tisíce ľudí brodí koridorom lemovaným mínami

23.01.2019 06:00

Na jedinom priechode medzi Kyjevom kontrolovaným územím a samozvanou Luhanskou ľudovou republikou je rušno po celý rok. Aj teraz, keď panujú mínusové teploty.

Lukáš Perný

...pravda je revolučná, pravda zvíťazí!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 129
Celková čítanosť: 381603x
Priemerná čítanosť článkov: 2958x

Autor blogu

Kategórie